ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
מוקיר ורחים רבנן

הכניס עשרות ספרי תורה: רבי רפאל שטרית זצ"ל

בשבת קודש נפטר לבית עולמו היקר באדם רבי רפאל שטרית זצ"ל, מוותיקי העיר אשדוד והוא בן 97. כל חייו רדף צדקה וחסד, מוקיר ורחים רבנן, אוהב תורה ולומדיה, ממחזיקי ק"ק ספרו. הלווייתו תתקיים הערב בשעה 22:00 בבית העלמין באשדוד

הכניס עשרות ספרי תורה: רבי רפאל שטרית זצ"ל
רבי רפאל שטרית ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מאשדוד הגיעה הערב (מוצאי שבת) הבשורה המעציבה על פטירתו בשיבה טובה של רבי רפאל שטרית זצ"ל מיקירי וותיקי העיר אשדוד והוא בן 97 בפטירתו.

המנוח זצ"ל, עם הגיעו לארץ יחד עם רעייתו הצדקנית ע"ה מהעיר ספרו שבמרוקו, התגורר באשדוד ברחוב אילת ברובע א', שם גר עד יומו האחרון.

במשך שנים רבות עבד למחייתו בחברת "סולל בונה" כדי להביא טרף לילדיו.

היה ממשכימי קום ומאחרי שבת, התפלל עם הנץ החמה והקפיד במשך שנים רבות לקרוא את כל ספר התהילים וכן קבע זמן ללימוד משניות בכל יום. את תפילותיו קבע בתחילה בבית הכנסת ליוצאי ספרו "בית דוד" ברובע ב', ואחר כך החזיק בית הכנסת שנפתח בדירה בסמוך לביתו ברחוב אילת פינת שבי ציון ברובע א', כמו כן היה מתפלל בבית הכנסת "עטרת ישועה" ברחוב אילת.

היה ידוע כשומר פיו ולשונו, נזהר מלדבר לשון הרע ולא רכילות ולא ח"ו דיבורים של חול סתם. את ביתו הנהיג תמיד לאורם של צדיקים, כל ערב ראש חודש היה מקיים סעודה לכבוד הצדיקים כשרבנים חשובים היו משתתפים בסעודה זו.

נקודה מעניינת בהנהגותיו הייתה כשביקש מבני ביתו שלא להזמין כלי נגינה ותזמורת להילולות שהיה עושה, כי עדיף בזמן הזה שידברו הרבנים דברי תורה וזה לדבריו חשוב יותר.

נהג בכל חייו בפשטות ובצניעות. למרות שלא היה חסר לו דבר, התגורר בבית פשוט שלא עבר שיפוץ מעולם חוץ מצביעה לקראת החגים מידי פעם. היה זהיר מאוד במאכלים, היה מקפיד לאכול רק ממה שאשתו הייתה מבשלת, ולאחר פטירת רעייתו ע"ה היו מגיעות בנותיו ובתורנות היו מכינות עבורו את המאכלים וכשהיה משתתף באירועים משפחתיים היה אוכל ממה שהיו מכינים עבורו בנפרד בני המשפחה.

היה דבוק במורו ורבו הגה"צ רבי שמעון כהן זצ"ל רב שכונה רובע א' ומיסד מוסדות "תהילה לדוד" – "תורה אור", היה עולה לביתו ומתייעץ עימו בעניינים רבים. הייתה לו שמחה גדולה שבנו יבלחט"א הרה"ג ר' שמואל שליט"א התחנך ונמנה על מבין תלמידיו.

היה נוהג במשך עשרות שנים לקיים כל שנה את ההילולא הגדולה לכבוד התנא רשב"י זיע"א בחצר ביתו עם סעודה מכובדת לשם תמיד היה מזמין את הגה"צ רבי שמעון כהן זצ"ל שהיה נושא דברים במהלך הסעודה לאחר שהיו לומדים זוהר בצוותא. בסעודות אלו היו משתתפים כמעט באופן קבוע ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ויו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן שהיה מבקש באופן מיוחד שיגיעו להשתתף בהילולא מתוך ההערכה אליהם.

עם השנים זכה לפקוד פעם בפעם את ביתו של הרה"ק האדמו"ר רבי מאיר אבוחצירא זצוק"ל וזכה להתברך על ידו. זכה במשך השנים להכניס עשרות ספרי תורה מהודרים!!! למוסדות ובתי כנסת ובתי מדרש ברחבי הארץ באופן צנוע, כמו כן הקים ובנה מכספו מהיסוד את בית כנסת המפואר "אוצרות הגדולים" המתנוסס לתפארה ברובע ז' כן הקים ובנה את בית הכנסת "אהבת שלום" ברובע ה', שם הנהיג את בית הכנסת במשך שנים רבות. בנו אהובו רבי יהודה שטרית זצ"ל שהיה מרבני בית העלמין שע"י המועצה הדתית ונפטר לאחר ייסורים קשים ומרים בשנת תשע"ג.

זכה במשך כל חייו לחלק סכומי כסף גדולים לצדקה, לקמחא דפסחא, לאברכים עמלי תורה וכן במתן בסתר למשפחות נזקקות.

רעייתו הצדקנית מרת שמחה שטרית ע"ה נפטרה עליו בשנת תשע"ה, מוקיריו מספרים כי במשך כל השנים היה מכבדה בכבוד גדול ומיוחד ובכל עיקרי הבית נתן לה שהיא תנהל על דרך הישר והטוב בישרות, בצדיקות ובצניעות.

בשנים האחרונות נחלש ובשבוע האחרון גברה חולשתו, בשבת קודש החזיר את נשמתו לבוראו כשבני משפחתו ששהו לצד מיטתו קראו "שמע ישראל".

זכה והותיר משפחה ברוכה וענפה ובראשם בנו הרה"ג רבי שמואל שטרית ראש מוסדות 'אוצרות הגדולים' רב ק"ק 'שמחת רפאל' ברובע ז' באשדוד ויוזם רעיון ללימוד והפצת המשנה "שרפי קודש" אשר לו תלמידים רבים משיעוריו המפורסמים באשדוד, יבנה, בת-ים, קרית מלאכי ועוד. וכן שאר בניו היקרים יעקב סגן יו"ר המועצה הדתית ועוד בנים בנות נכדים ונינים ההולכים בדרך התורה והמצוות בערכים ומסורת ישראל.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

אשדוד נפטר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד