ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
הרפורמה המשפטית

היועמ"שית מציגה: זה מה שמותר לנתניהו לעשות

בהרב-מיארה הבהירה במכתב לנתניהו כי קריאה שלו להרגעת הרוחות אינה בגדר ניגוד העניינים. עם זאת היא מבהירה כי כל מעורבות של נתניהו ברפורמה המשפטית אסורה לנתניהו ונמצאת בגדר ניגוד העניינים. מטעמו של נתניהו נמסר: "לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית יש מי שחשב שניתן למנוע מראש ממשלת ישראל לקרוא לאחדות ולהרגעת הרוחות"

היועמ"שית מציגה: זה מה שמותר לנתניהו לעשות
בנימין נתניהו במליאת הכנסת צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

המשנה ליועצת המשפטית לממשלה גיל לימון, העביר הערב (ראשון) ללשכת ראש הממשלה מכתב מטעם היועצת גלי בהרב-מיארה בו נכתב כי התבטאויות של ראש הממשלה בנימין נתניהו למען הרגעת הרוחות אינן בגדר ניגוד העניינים. "יובהר: התבטאויות פומביות של ראש הממשלה שעניינן שמירה על הסדר הציבורי והרגעת הרוחות בקרב הציבור, אינן בגדר התחומים עליהם חלות ההגבלות הקבועות בהסדר ניגוד העניינים", נכתב.

עם זאת מבהירה היועמ"שית כי, "בכל מצב שבו ראש הממשלה מצוי בניגוד עניינים ונדרש כי יפעיל את סמכויותיו, עליו להעבירן לשר אחר שימלא את מקומו. כך נהג ראש הממשלה בעבר. ככל שלפי דעתו נוצר צורך לבצע פעולה שהוא מנוע מלבצע אותה, זוהי אחריותו להעביר אותה למי משרי הממשלה".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו לא חיכה למכתב של היועמ"שית כדי לקרוא להרגעת הרוחות. הוא עושה זאת בהתבטאויות פומביות במשך שבועות ולא נדרש לאישור על כך מאיש".

עוד נאמר בהודעה מטעמו של נתניהו: "לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית יש מי שחשב שניתן למנוע מראש ממשלת ישראל לקרוא לאחדות ולהרגעת הרוחות, או להשתיק את מי שנבחר רק עכשיו באופן דמוקרטי ומייצג מיליוני אזרחים".

כזכור, נשיא המדינה יצחק הרצוג פנה בימים האחרונים ליועמ"שית גלי בהרב-מיארה וביקש שתאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו המצוי בניגוד עניינים, להתערב ברפורמה המשפטית על מנת שיוכל "להניע" את ההידברות על פשרה - אך היא סירבה. כך דווח ב'ynet'.

ככל הנראה הרצוג לא ביקש מבהרב-מיארה שנתניהו יהיה מעורב בהליך ההידברות ממש, אלא שיוכל להפעיל את כובד משקלו כדי להביא לתחילת השיחות בין הצדדים.

בנימין נתניהו ניגוד עניינים הרפורמה המשפטית גלי בהרב מיארה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד