י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
מגיב לביקורת

המפכ"ל מתייחס למחאות: "אירועים קשים, שוטרים נפצעו"

בהערכת מצב עם סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה התייחס המפכ"ל שבתאי לטענות על יד קשה של המשטרה נגד המפגינים בתל אביב: "יש לנו שוטרים שנפצעו היום כתוצאה מאלימות של מפגינים ואנו נמצה את הדין עם האחראיים לכך"

המפכ"ל מתייחס למחאות: "אירועים קשים, שוטרים נפצעו"
המחאה נגד הרפורמה המשפטית בת"א צילום: Tomer Neuberg/Flash90

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, התייחס הערב (רביעי) לעימותים הקשים בין שוטרים למפגינים במהלך המחאות נגד הרפורמה במערכת במשפט ולביקורת שנשמעה נגד הארגון.

המפכ"ל קיים לפני זמן קצר הערכת מצב עם סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, לנוכח אירועי המחאה שהתקיימו במהלך היום ברחבי ולקראת שורת מחאות המתוכננות אל תוך הערב.

בתום הדיון אמר המפכ"ל: "האירועים היום קשים ומעציבים. משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית אך יחד עם זאת לא נאפשר הפרות של הסדר הציבורי ולא נאפשר פגיעה ברכוש ובסמלי שלטון. לצערי היום בזמן שאנחנו עמלים על מנת לאפשר חיים סדירים לכלל האזרחים לצד המחאות היו מי שהפרו את הסדר, פגעו בשוטרים, פגעו ברכוש ומנעו מהשוטרים למלא את משימתם. אני קורא לאזרחי מדינת ישראל לנהוג באחריות, ללא פרובוקציות או אלימות כנגד השוטרים ומתחייב ששימוש בכח יופעל רק במקרה של פגיעה בשוטרים או סכנה לאזרחים ולסדר הציבורי".

"יש לנו שוטרים שנפצעו היום כתוצאה מאלימות של מפגינים ואנו נמצה את הדין עם האחראיים לכך. אלימות כנגד שוטרים כמו השלכת אבנים וחפצים לעבר שוטרים היא מבחינתי חציית גבול שאותה לא נאפשר", הוסיף שבתאי.

הרפורמה המשפטית רנ"צ קובי שבתאי מחאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד