י"ג ניסן התשפ"ד
21.04.2024
המועצה הארצית אישרה

תוכנית תמ"א 38 הוארכה עד פברואר 2024

הארכת תוקף תמ"א 38 ברשויות מקומיות המקדמות תכנית עירונית מחליפה אושרה אתמול במועצה הארצית לתכנון ובנייה

תוכנית תמ"א 38 הוארכה עד פברואר 2024
אילוסטרציה צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה אתמול (חמישי) את הצעת שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, להאריך את תוקף תמ"א 38 בתחומן של כלל הרשויות המקומיות המקדמות כיום תכנית עירונית מחליפה לתמ"א 38, תוך הארכת חלון הזמנים העומד לרשותן לצורך הגשת תכניות אלה.

כך, על פי ההחלטה, בכל רשות מקומית בה מקודמת תכנית מחליפה לתמ"א 38, הוארך תוקפה של תמ"א 38 עד לחודש פברואר 2024, כאשר במסגרת זמן זו על הרשות המקומית להשלים את הגשת התכנית המחליפה למוסד התכנון.  

רשות מקומית שתגיש תכנית מחליפה עד פברואר 2024 – יוארך תוקף תמ"א 38 בתחומה עד חודש מאי 2026, או עד לאישור התכנית המחליפה (על פי המוקדם מביניהם), אלא אם תתקבל החלטה בוועדה המקומית המתנגדת להארכת התמ"א עד מאי 2026.

מדובר על 17 רשויות מקומיות אשר בתחומן הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מקדמת ומממנת תכנית עירונית מחליפת תמ"א, ו-4 רשויות מקומיות המקדמות תכנית כאמור באופן עצמאי.

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "החלטת המועצה שהתקבלה, מוציאה אל הפועל את הצעתי לשמירת המשך הפעילות החשובה של ההתחדשות העירונית. אנו חותרים ליצירת פתרונות דיור איכותיים עבור כל האוכלוסיות המגוונות, על צרכיהן השונים, כאשר התחדשות עירונית מגדילה את היצע הדיור באופן דרמטי ומשפרת את איכות החיים של תושבי הערים. אני מודה לראש הותמ״ל נתן אלנתן שהוביל איתנו את ההחלטה. מגוון הפתרונות שאנחנו מקדמים בצוותא תורמים לירידת מחירי הדיור״

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית אמר: "ההחלטה שהתקבלה תאפשר את רציפות העבודה על פרויקטים מסוג תמ"א 38, גם ביום שאחרי פקיעת תמ"א 38 בחודש אוקטובר הקרוב, ברוב המכריע של הרשויות המקומיות שבהן מתקיימת פעילות זו כיום. הפעילות תימשך על בסיס תכניות עירוניות, מחליפות תמ"א 38, אשר יאפשרו לקיים פעילות זו על בסיס תכנון עירוני מיטבי. ההחלטה שהתקבלה הינה החלטה מאוזנת שתאפשר בלוח זמנים קצר, אך כזה שבו תעמוד כל רשות מקומית המעוניינת בכך, את ההחלפה הנדרשת למען איכות החיים של תושבי הערים."

 

 

 

 

 

פרויקט תמ"א 38 רשויות מקומיות רשויות בנייה נדלן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד