י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
טבח הגרזנים

4 מאסרי עולם ו-20 שנות מאסר נוספות: הורשעו המחבלים מהפיגוע באלעד

בית המשפט הרשיע את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני באלעד. בהסכמת הצדדים - יוטלו על השניים, אסעד אלרפאעי וצבחי אבו שקיר, עונש של 4 מאסרי עולם ו-20 שנות מאסר נוספות

4 מאסרי עולם ו-20 שנות מאסר נוספות: הורשעו המחבלים מהפיגוע באלעד
המחבלים מהפיגוע באלעד צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע על פי הודאתם את אסעד אלרפאעי (20) וצבחי אבו שקיר (21), שני המחבלים שביצעו את פיגוע הטרור בעיר אלעד. כתב האישום המתוקן חמור מכתב האישום שהוגש, ואיתו הוגשו הסכמות משותפות ל-4 מאסרי עולם מצטברים בגין עבירות רצח בנסיבות של מעשה טרור ועונש מצטבר של 20 שנות מאסר בגין יתר העבירות. בפיגוע, שבוצע באמצעות גרזנים, נרצחו באכזריות בועז גול, יונתן חבקוק, אורן בן יפתח ושמעון מעטוף הי"ד.

כזכור, ביוני 2022 פרקליטות מחוז מרכז באמצעות עורך הדין נתנאל בוג'ו הגישה כנגד השניים כתב אישום בגין ביצוע שלוש עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, מעשי טרור בצוותא חדא, מעשי טרור של ניסיון רצח בצוותא חדא, מעשי טרור של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בצוותא חדא, מעשי טרור של פציעה בנסיבות מחמירות בצוותא חדא וכניסה לישראל שלא כדין.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים עבדו בעבודות חשמל בישוב אלעד, זאת על אף שלא היו להם היתרי כניסה לישראל. באוגוסט 2021 אבו שקיר החליט לבצע פיגוע טרור בישראל ולמות כ"שהיד", זאת על רקע מות חברו בעימותים מול צה"ל. תחילה, אלרפאעי סירב לשתף פעולה, אך בהמשך, לאחר מותו של חבר נוסף של אבו שקיר, החליטו השניים לבצע פיגוע ולרצוח יהודים ישראלים באשר הם, ממניעים לאומניים ואידיאולוגיים. לשם כך השניים הצטיידו בסכינים ובגרזנים, ובתאריך 05.05.22 הגיעו לעיר אלעד שם רצחו בדקירות את הנהג שהסיע אותם והשליכו אותו מהרכב. מיד לאחר מכן יצאו למסע הרג רגלי ברחובות העיר במהלכו רצחו באמצעות גרזן שני אזרחים נוספים וניסו לרצוח חמישה אזרחים שנפצעו באורח קשה, לעתים לנגד עיני ילדיהם. לאחר מכן השניים נמלטו מהמקום והמשיכו במנוסתם בשטחים פתוחים במשך שלושה ימים, עד שנלכדו לאחר מצוד נרחב של כוחות הביטחון.

כתב האישום המתוקן לחומרה הוגש על ידי עורך הדין בוג'ו לאחר שבחודש פברואר האחרון אחד מחמשת האזרחים שהותקפו ע"י אלרפאעי ואבו שקיר נפטר מפצעיו. בעקבות כך, עלה מניין הנרצחים באירוע לארבעה, ובהתאם לכך תוקן כתב האישום כך שלשניים מיוחסות ארבע עבירות של רצח בנסיבות מחמירות של מעשה טרור בצוותא חדא. נוסף על כך, כתב האישום המתוקן מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של מעשה טרור של ניסיון רצח בצוותא חדא, מעשה טרור של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בצוותא חדא, מעשה טרור של פציעה בנסיבות מחמירות בצוותא חדא כניסה לישראל שלא כדין.

עוה"ד ליקול טמסוט והדר עזרא וייזל, המייצגות את משפחות הנרצחים מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים מסרו "ביום 5 במאי 2022 נרצחו באכזריות בועז גול ז"ל, יונתן חבקוק ז"ל ואורן בן יפתח ז"ל וכן שמעון מעטוף ז"ל אשר נפצע בפיגוע ומאוחר יותר מת מפצעיו וכן ונפצעו רבים נוספים. זאת, לאחר שמחבלים הגיעו לעיר אלעד למסע הרג של חפים מפשע באמצעות גרזנים שהכינו מבעוד מועד. היום, בית המשפט אמר את דברו עת הרשיע את המחבלים אסעד אלרפאעי וצבחי אבו שקיר, בעבירת רצח בנסיבות מחמירות".

"ממועד הרצח שלושת המשפחות, אשר לוו ויוצגו לאורך ההליכים המשפטיים על ידי הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, התקשו לעבד את האובדן האכזרי ולהמשיך במסלול חייהם ללא יקירם. איש לא יוכל להחזיר את שאיבדו, ואולם, הם מקווים כי בסופו של יום בית המשפט יחזיר להם את תחושת השליטה ויקבע בצורה ברורה וחד משמעית שיש להוקיע את ההתנהגות הנלוזה והאכזרית של המחבלים ולהותירם מאחורי סורג ובריח".

 

פיגוע באלעד הרשעה מחבלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד