ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
תושבי ירושלים והסביבה

אלפי ביצים לא מפוקחות היו בדרך לצלחת שלכם

על פי החשד, הביצים יועדו להפצה בשווקים ובמרכולים בירושלים ובסביבתה | משרד החקלאות מדגיש כי יש להקפיד ולרכוש ביצים רק במקומות מוסדרים, ולוודא כי הן ארוזות וחתומות כנדרש

אלפי ביצים לא מפוקחות היו בדרך לצלחת שלכם
תפיסת הביצים צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפר

בתוך 48 שעות מפקחי משרד החקלאות תפסו כ-10,500 ביצים לא מפוקחות שהוברחו משטחי הרשות הפלשתינית. על פי החשד, הביצים יועדו להפצה בשווקים ובמרכולים בירושלים ובסביבתה.

משרד החקלאות מדגיש כי יש להקפיד ולרכוש ביצים רק במקומות מוסדרים, ולוודא כי הן ארוזות וחתומות כנדרש.

במקרה הראשון, מפקחי משרד החקלאות בשיתוף עם שוטרי מג"ב, תפסו במחסום אל זעיים, מזרחית לירושלים, כ-6,000 ביצים שהוברחו והועברו באמצעות רכב פרטי. במקרה השני, שהתרחש 48 שעות לאחר מכן, תפסו המפקחים, בשיתוף עם שוטרי מג"ב, כ-4,500 ביצים במחסום חיזמה, הסמוך לשכנות פסגת זאב בירושלים.

בשני המקרים, החשודים העבירו את הביצים ברכב פרטי, ככל הנראה על מנת לא לעורר את חשדם. כמו גם, הם ניסו להסתיר את הביצים מתחת לסדינים בתא המטען ובמושב האחורי של הרכב. הביצים שמקורן בשטחי הרשות הפלשתינאית, הובלו ללא קירור וללא כל סימון המעיד על מקורן ומועד הטלתן. 

הביצים המוברחות/משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

ממצאי החקירה הראשונית עולה כי, כל הביצים יועדו למכירה בשווקים ובמרכולים בירושלים ובסביבתה. החשודים הועברו לחקירה ולנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור בצריכת הביצים, כל הביצים הועברו להשמדה.

ככלל, על פי החוק, ביצים הן מוצר רגיש שיש להובילו בקירור ולשווקן לצרכן רק לאחר שמוינו ונחתמו בתחנת מיון מאושרת. ביצים המוחזקות בטמפרטורה שאינה מתאימה, או מובלות בתנאי הובלה שאינם עומדים בדרישות השירותים הווטרינריים, מהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור ולכן, אסורות בצריכה. משרד החקלאות חוזר ומדגיש: יש להימנע מרכישת ביצים ממקומות לא מוסדרים, ולוודא כי החותמת ברורה עם שם מכון המיון ותאריך תפוגה תקין.

 

 

 

ביצים מוברחות הרשות הפלסטינית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד