ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
אלימות השמאל

לוין על היועמ"שית: "חשוב לה לסכל את הרפורמה"

שר המשפטים לוין תקף בחריפות את היועמ"שית במענה לשאילתה במליאת הכנסת: "יש דברים שכנראה בעיני היועצת המשפטית חשובים, קרי לסכל את הרפורמה המשפטית, ויש דברים שאינם חשובים קרי להבטיח את הסדר הציבורי או להבטיח ולשמור על ביטחונם של נבחרי ציבור מצד מסוים של המפה הפוליטית" | צפו

לוין על היועמ"שית: "חשוב לה לסכל את הרפורמה"
יריב לוין צילום: ערוץ כנסת

שר המשפטים יריב לוין תקף היום (רביעי) בחריפות במליאת הכנסת את היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בתשובה לשאילתה "האם הפרקליטות מונעת ממשטרת ישראל לבצע חקירות בגין האלימות של מתנגדי הרפורמה".

השר לוין השיב ואמר: "המציאות הזאת של אכיפה בררנית ואין דרך אחרת לקרוא לדברים היא מציאות מקוממת. הייתי אומר שזה בסדר גמור אם המדיניות היא שמותר לחסום כבישים ואין שום בעיה הכל טוב, רק שלצערי זו מדיניות חדשה שנולדה לכבוד הפגנות מצד מסוים, כי כשהיו הפגנות מצד אחר באירוע הרבה יותר קשה וכואב של גירוש כעשרת אלפים יהודים מבתיהם ומסירת חלקי מולדת, הנתונים היו ששת אלפים עצורים ולמעלה מ-600 כתבי אישום, מספרים עצומים".

יריב לוין במתקפה על היועמ\"שית. ערוץ כנסת
לוין הוסיף: "אני לא זוכר אף מילה שנאמרה ע"י היועצת המשפטית לממשלה בעניין הזה מאז החלו הפרות הסדר האלה בהיקפים עצומים כאלה, מאז שהחלה ההתנכלות והחלו האיומים על אישי ציבור. הייתי אומר שאולי גם זו מדיניות חדשה של הייעוץ המשפטי לממשלה, שתיקה ואי התערבות ואי אמירת דבר, אלמלא לאחר שהצגתי את הרפורמה המשפטית היועצת מיהרה לנסוע עד חיפה כדי להשתתף שם בכנס ולתקוף במילים קשות את ההצעה שהצעת"י.

לוין המשיך ותקף: "יש דברים שכנראה בעיניה חשובים, קרי לסכל את הרפורמה המשפטית, ויש דברים שאינם חשובים קרי להבטיח את הסדר הציבורי או להבטיח ולשמור על ביטחונם של נבחרי ציבור מצד מסוים של המפה הפוליטית.

המצב הזה של אכיפה בררנית אי אפשר לקבל אותו, הוא בלתי מתקבל על הדעת, הוא לא יכול להתקיים במדינה דמוקרטית, הוא מהווה ניצול ושימוש לרעה ובאופן לא שוויוני בכוח העצום שנתון בידי מערכות אכיפת החוק".

בתוך כך, שר המשפטים לוין התייחס גם לסוגיית הוועדה לבחירת שופטים ואמר: "תהליך בחירת השופטים נעשה בדרך לא ראויה ופסולה - ועדה בהרכב שלא ניתן לקבל אותו, איננו מתאים ואיננו ראוי במדינה דמוקרטית. רוצים ודוחפים קדימה את הרפורמה המשפטית".

יריב לוין מליאת הכנסת הרפורמה המשפטית הפגנות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד