ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
2 נעצרו

עקיצת ענק: השיגו גישה לחשבונותיהם של עשרות לקוחות בבנק

שני חשודים נעצרו בהונאת עשרות לקוחות של בנק בישראל, בהיקף של כרבע מיליון ₪. לאחר חקירה סמויה של מפלג הונאה ופשיעה מקוונת בימ"ר ירושלים בשיתוף הבנק, נחשפה זהותם של שני החשודים שנעצרו לחקירה ומעצרם הוארך היום בבימ"ש

עקיצת ענק: השיגו גישה לחשבונותיהם של עשרות לקוחות בבנק
אחד החשודים בפעולה צילום: דוברות המשטרה

לפני כחודשיים התקבלה במחלק הסייבר של ימ"ר ירושלים תלונה מבנק בישראל אודות "עוקץ" שבוצע לעשרות מלקוחות הבנק. עפ"י החשד והתלונה שהתקבלה במשטרה, החשודים הצליחו להשיג במרמה מעשרות לקוחות הבנק פרטי גישה לחשבונותיהם וזאת לאחר שיזמו פניה אליהם, תוך התחזות לעובדי הביטחון של הבנק ויצירת הודעות בשם הבנק.

באמצעות פרטים חסויים שהשיגו במרמה מהלקוחות, הצליחו החשודים לבצע פעולות שונות לצורך משיכת כספים מהחשבונות של הקורבנות.

חוקרי הסייבר ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, בשיתוף פעולה מלא עם אנשי הבנק, פעלו במהלך השבועות האחרונים לאיסוף ראיות, לאיתור קורבנות ולביצוע פעולות חקירה נוספות, הכל במטרה לחשוף את זהות החשודים במעשי ההונאה והמרמה. 

אחד החשודים בפעולה/ משטרת ישראל 

אתמול (רביעי) בלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים עצרו לחקירה 2 חשודים במעשה (תושב נתניה בן 23, ותושב מועצה אזורית מטה יהודה בן 34). החשודים נעצרו בבתיהם, ובחיפוש שערכו בלשי המשטרה נתפס כסף מזומן בסך עשרות אלפי ₪, מחשבים, טלפונים סלולריים ואמצעים טכנולוגיים נוספים, שלכאורה שימשו את החשודים לביצוע העבירות. במהלך המעצר אחד החשודים התחבא בביתו בניסיון לחמוק ולמנוע את המעצר, אולם נתפס, כאמור, ע"י בלשי ימ"ר ירושלים. עוד התברר בחקירה כי אותו החשוד הינו בעל מאסר על תנאי שהושת עליו לאחרונה ע"י בימ"ש, גם כן בגין מעשי הונאה.

היום הובאו החשודים להארכת מעצרם בבימ"ש השלום בירושלים, שם הוארך מעצרם ב- 5 ימים, זאת עד לתאריך 19.6.2023. החקירה נמשכת במטרה למצות את הדין עם המעורבים.

רס"ב דורון ממן חוקר ביחידת הסייבר של ימ"ר ירושלים אמר: "מדובר בחשדות למעשי הונאה מתוחכמים, שביצעו חשודים אשר ניסו והצליחו לעקוץ עשרות לקוחות בנק במרמה, התחזות והונאה. לאחר שיתוף פעולה עם הבנק וביצוע מגוון פעולות שכללו שימוש באמצעים טכנולוגיים, הצלחנו לחשוף, לאתר ולעצור את החשודים במעשה, וכך לעצור את המשך ההונאה ומעשי העוקץ כלפי לקוחות בנק נוספים. לצד המשך החקירה שלנו ע"מ למצות את הדין עם אותם החשודים, אני קורא לציבור כולו ולקוחות הבנקים בפרט, לנקוט במשנה זהירות בטרם העברת פרטים רגישים, ובפרט פרטי גישה לחשבונות בנק לגורמים שאינם מזוהים או נחזים לאחרים. יש לנקוט בזהירות יתרה בעת כל לחיצה או כניסה לקישורים המתקבלים דרך הודעות. כמו כן במקרה של הודעות בדבר צורך בשינוי פרטי חשבון וכיו"ב בגין מתקפות סייבר או תואנות אחרות – מומלץ ליצור קשר יזום עם אותו המוסד הפיננסי ע"מ לאמת כי לא מדובר במעשה נוכלות ומרמה. הכי חשוב זה לדווח מיד למשטרה ככל שמתגלה מעשה עוקץ, מרמה והונאה בכדי שנוכל להפסיקו בהקדם ולמנוע פגיעה כלכלית בקורבנות נוספים".

 

 

הונאה בנק עושק לקוחות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד