י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
הדברה מאסיבית, והרס מחילות

מועצת עיריית בני ברק אישרה: זו התכנית למאבק בטרור החולדות

בני ברק משיקה תכנית מאבק סדורה ואגרסיבית במפגע המכרסמים, עם תכנית מיידית ומינוי פרויקט להתמודדות עם מכת החולדות בעיר ● ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין: "זאת הסתערות על האתגר ומתיחת היכולת העירונית לקו המקצועי המקיף ביותר. חברה מקצועית ובעלת ניסיון מוכח יחד עם פרויקטור מיוחד תביא להכרעה" ● גולת הכותרת: הדברה מאסיבית, הרס עקבי של מחילות ואזורי קינון של המזיקים לצד הרחבת פעילות התברואה באופן משמעותי ומיוחד

מועצת עיריית בני ברק אישרה: זו התכנית למאבק בטרור החולדות
ישיבת מועצת העיר צילום: באדיבות המצלם

עיריית בני ברק נחושה לעשות קץ למטרד החולדות. מליאת עיריית בני ברק בהובלת ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, אישרה היום (חמישי) את תכנית המלחמה הכוללת במטרד שפוקד את העיר.

לאחר דיון מקצועי בנושא ועיון בתכנית האסטרטגית, אישרה היום מליאת מועצת העיר את התכנית המבצעית שהגיש הפרויקטור המיוחד שגייסה עיריית בני ברק למלחמה בנגע המכרסמים שמטריד את תושבי העיר בחודשים האחרונים.

במכרז מיוחד, נבחרה חברת "פורטל" שהינה חברה מקצועית ובעלת יכולת מוכחת בתחום, כמי שתנהל מעתה את המאבק בכלים מקצועיים ובמתודת עבודה סדורה שזכתה לאמון המועצה שעל תקצובה המיוחד ונטילת הלוואה בנקאית ממוקדת הצביעה מועצת העיר לאישור ברוב גורף.

יוסי פורטל מספר על הפעולות המיועדות

הדגש העיקרי של הפרויקט, יינתן לסבבי הדברה תכופים ומאסיביים והתמודדות כירורגית עם מחילות ומקומות המסתור של החולדות.

כפרויקטור הנבחר, ישמש יוסי פורטל יו"ר ובעלים של חברת פורטל המתמחה ביעוץ ותכנון אקולוגי, שצברה ניסיון ויכולות גבוהות בטיפול במפגעים תברואתיים ברשויות מקומיות.

השבוע סיים פורטל את התהליך הארוך של תחקור ותכנון היעדים, המטרות ודרכי הביצוע של פרויקט טיהור העיר מהמטרד.

התכנית כוללת קשת רחבה של פעולות אסטרטגיות ופעילות שטח להתמודדות עם התופעה המטרידה שעיקריהן, מבצע הדברה מתקדם בהיקף חסר תקדים, טיפול שורש במפגעי האשפה והגרוטאות בחצרות הבתים, תגבור משמעותי של 8 משאיות טיאוט, עוד 3 משאיות פינוי אשפה ברחבי העיר, 4 צוותי מיול (רכבים לסמטאות עם קשיי מעבר) הפעלת מערכת טכנולוגית חכמה לניטור ובקרה אחר מוקדי המכרסמים, מערך טיפול חדשני בשוחות ביוב נגועות ומעטפת פעילות נוספת למיגור מיידי של המכרסמים.

הבשורה לתושבי העיר שמציגה התכנית המקיפה המתפרסת על פני מספר עמודים, והיא כוללת אסטרטגיית פעילות רוחבית המיועדת לבצע הסתערות על כל מוקדי החולדות בעיר, ולהתמודדות רוחבית בכל הכלים במשולב.

לפי התכנית שאושרה, כבר בתום שבוע ההתארגנות ההכרחי, תחל הפעילות האגרסיבית למיגור הנגע. "אנחנו לא מאמינים ב'זבנג וגמרנו'", אומר הפרויקטור המיוחד יוסי פורטל. "זאת הולכת להיות פעילות מאוד אינטנסיבית מצד אחד, ומאידך היא תהיה רוחבית ותטפל בכל הנושאים הקשורים לתחומי המחיה של המכרסמים, במקביל".

ראש העיר רובינשטיין בישיבת המועצה

במסגרת התכנית האסטרטגית, ילוו את העיר שנים עשר רפרנטים, שיפקחו לאורך שישה ימים בשבוע במשך ארבעה חודשים, על ביצוע התכנית והתקדמות מיגור החולדות. בנוסף יהיו עוד שני מנהלי אזורים של כלל המערך.

מלבד פעילות חסרת תקדים בשטח, יוקם גם חפ"ק מיוחד בבניין העירייה שיוקדש כולו לטיפול במכרסמים. חדר המבצעים יצויד במסכים ומצלמות שיעבירו בלייב את הנעשה ברחבי העיר ויעקוב אחר ביצוע הפעולות בשטח. חדר המבצעים ירכז אחרי כלל הנתונים, ינטר ויעקוב אחרי התפתחות ההדברה וימנע התפרצויות באזורים חדשים.

"זאת הסתערות כללית ופעילות רחבה מחוץ לתקציב העירוני, בפעילות מלווה מיוחדת בכדי להביא בשורה והכרעה בנושא" אמר ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין. "זאת התמודדות שאף עיר לא חוותה כמותה. כבר חודשים ארוכים אנחנו שוקדים על הפתרון, והתכנית הזאת אמורה לתת את המענה האפקטיבי ביותר".

בשלבים הראשונים של הפעילות, יבצעו הצוותים של הפרויקטור הדברה מסיבית שתכלול גם פגיעה ואיטום במחילות התת קרקעיות של החולדות וכן מבצע עירוני לפינוי פסולת וגרוטאות מחצרות הבניינים. כאשר הבשורה היוצאת היום מהווה יריית פתיחה לעשייה מקצועית מואצת על ידי מיטב אנשי המקצוע שיביאו בס"ד בשורה של שינוי אמיתי לתושבי העיר.

עכברים חולדה עיריית בני ברק הדברה אברהם רובינשטיין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד