י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
"יש למשוך התגובה"

סמוטריץ': "הפרקליטות נוהגת כמדינה בתוך מדינה"

השר סמוטריץ'במכתב ליועמשי"ת: "יש למשוך את תגובת פרקליטות המדינה שנשלחה ללא היוועצות". סמוטריץ' תקף: "הפרקליטות נוהגת משל הייתה מדינה בתוך מדינה"

סמוטריץ': "הפרקליטות נוהגת כמדינה בתוך מדינה"
סמוטריץ' צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ברקע תגובת פרקליטות המדינה לבית המשפט בנוגע לפינוי שנעצר הבוקר בסמוך לעלי, שר האוצר והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' שיגר היום (חמישי) מכתב ליועמשי"ת, בו הוא דורש למשוך את תגובת הפרקליטות שנשלחה ללא היוועצות עם השרים.

במכתב כתב השר כי "האחריות לגיבוש והגשת תגובות המדינה בהליכים משפטיים הנוגעים לצדדים האזרחיים ביהודה ושומרון נתונה תחת אחריותו וסמכותו של הח"מ בתיאום עם שר הביטחון".

סמוטריץ' הוסיף: "למרות זאת, כמחטף לאור יום, הוגשה תגובת המדינה לעתירה שבכותרת על ידי פרקליטות המדינה, וזאת ללא שום תאום עם שר הביטחון או עם הח"מ.

כתוצאה מכך, ובאופן טבעי בהתנהלות מעין זו, לוקה התגובה בלא מעט פגמים עובדתיים קונקרטיים. כך למשל ביחס לטענת העותרים בדבר אכיפה בררנית - האם ידוע ליועצת כי ברגעים אלו ממש נבנים ביהודה ושומרון למעלה מאלף מבנים פלשתיניים בלתי חוקיים אל מול אכיפה מינורית בשטח. האם אין זה מן הראוי לעדכן את בית המשפט בתמונה העובדתית המלאה?".

עוד כתב: "לתומי סברתי כי על פרקליטות המדינה לומר את האמת לבית המשפט, וזאת לא ניתן לעשות ללא שיח מקדים עם הגורמים האמונים על כך המכירים את התמונה המלאה ובראשם השרים הרלוונטיים, וזאת כאמור למרבה האבסורד לא נעשה.

על רקע האמור לעיל, אבקשך להורות לפרקליטות המדינה למשוך לאלתר את התגובה שהוגשה ללא סמכות, להודיע לבית המשפט בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים כי התגובה הוגשה בטעות, ללא סמכות וללא תיאום עם המשיבים, וכי תגובה חדשה תוגש בהקדם ובהתאם ללוח הזמנים שיקבע בית המשפט וזאת לאחר תאום עם שר הביטחון ועם הח"מ".

 

בצלאל סמוטריץ הפרקליטות גלי בהרב מיארה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד