י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
עקצו במיליוני שקלים

פיצריות, מכבסה ומסעדות: פרסמו במקומונים חרדים - ומוטטו כלכלית את הרוכשים

כתב אישום חמור הוגש נגד שלושה תושבי אשדוד ובית שמש לאחר שהונו רוכשים תמימים במיליוני שקלים | השלושה הפעילו מיזם מכירת עסקים כושלים, אותם פרסמו במקומונים חרדים, תוך מצג שווא כי מדובר בעסקים רווחיים | כל הפרטים

חרדים נעקצו במיליונים. אילוסטרציה
חרדים נעקצו במיליונים. אילוסטרציה

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אלון כהן, אורן כהן ורחל רובינשטיין, תושבי אשדוד ובית שמש, וזאת לאחר שיזמו והפעילו מיזם מכירת עסקים כושלים תוך הצגת מצג שווא כי מדובר בעסקים רווחיים. 

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אור גבאי, הנאשמים יזמו והפעילו במהלך השנים 2021-2017 מיזם עברייני – מרמתי במסגרתו רכשו עסקים שעקב מצבם הירוד נמכרו לנאשמים בסכום נמוך. העסקים פורסמו על- ידי הנאשמים למכירה במקומונים במגזר החרדי ובאמצעות מצגי שווא שונים ומתוחכמים, בין היתר, פרסום על כך כי מדובר בעסקים רווחיים מאוד להשקעה או בעלי מוניטין של שנים רבות, הונו את הקונים הפוטנציאליים ושכנעו אותם לרכוש עסקים כושלים בסכומים של מאות אלפי שקלים.

קורבנות העבירה שרכשו את העסקים הכושלים, גילו עד מהרה כי הונו ונאלצו למכור את העסק שרכשו מהנאשמים לאחר שנגרמו להם הפסדים של מאות אלפי שקלים, אשר מוטטו אותם כלכלית. בכתב האישום מצוינים עשרה אירועים שונים בהם מכרו הנאשמים, או ניסו למכור, במרמה עסקים שונים, בין היתר, פיצריות, מכבסה ומסעדות.

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות מרמה בהיקף של כ-5 מיליון שקלים. בנוסף, על פי כתב האישום, החל משנת 2008 היה לאורן כהן חובות לנושים שונים ובשל כך נפתחו נגדו תיקים בהוצאה לפועל. אורן פעל עסקית על שם רחל רובינשטיין, אשתו, במטרה להונות את נושיו. כך לדוגמא, אורן ורחל התחתנו בשנת 2012 אך הם לא נרשמו במשרד הפנים כנשואים ורחל לא שינתה את שם משפחתה וזאת על מנת לסייע לאורן להונות את נושיו. 

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, ניסיון קבלת דבר במרמה, עבירות מס והלבנת הון.

 

הונאה עוקץ כתב אישום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד