י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
בפעם השנייה בחודש האחרון

מאושפזות עם נזקים נוירולוגיים קשים: זה מה שהצעירות השתמשו

משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש ב"גז קצפות" שנמכר באופן לא חוקי במסיבות ובקיוסקים ברחבי הארץ, זאת בהמשך לאשפוזן של שתי צעירות בדרום בעקבות שימוש ב"גז קצפות" שסובלות מנזקים ניורולוגיים משמעותיים

מאושפזות עם נזקים נוירולוגיים קשים: זה מה שהצעירות השתמשו
צללית. אילוסטרציה צילום: Haytham Shtayeh/FLASH90

משרד הבריאות מדווח הערב (שלישי) על שתי צעירות מהדרום אשר מאושפזות עם נזקים ניורולוגים משמעותיים עקב שימוש ב"גז קצפות": ע"פ המשרד, מדובר במקרה השני בחודש האחרון ששימוש ב"גז קצפות" הוביל לאשפוז של צעירים. השימוש ב"גז קצפות", שנפוץ בעיקר בקרב ילדים ובני נוער, עלול להוביל לתופעות לוואי קשות, בניהן, פגיעה בהכרה, פגיעות ניורולוגיות, פרנויה, חרדה, סחרחורות, הזיות וירידה בלחץ הדם. 

משרד הבריאות עובד בשיתוף פעולה הדוק עם גורמי האכיפה על מנת להתמודד עם התופעה. בשנה האחרונה נתפסו מאות אלפים של מיכלי עם "גז קצפות", ולאחרונה, בפעילות משותפת של האגף לאכיפה ולפיקוח במשרד הבריאות בשיתוף משטרת ישראל, נתפסו בפיצוציות ובמרכולים באשדוד כמויות גדולות של "גז קצפות" שעל פי החשד, היו אמורות להימכר לבני נוער. בנוסף, בשנה האחרונה הוצאו צווי סגירה לשני מקומות בהם נמכרו מיכלים של "גז קצפות".

ד"ר רוני ברקוביץ, מנהל האגף לאכיפה ולפיקוח במשרד הבריאות אמר: "השימוש ב"גז קצפות" מסכן את היקר לנו מכל - הילדים שלנו. זהו מוצר שלכאורה נראה תמים שמוביל "רק" לתחושת אופוריה, אך הוא עלול להוביל לתופעות לוואי קשות, חלקן מסכנות חיים. אני קורא לילדים ולבני הנוער - שימרו על בריאותכם ואל תשתמשו ב'גז קצפות'. ולהורים – הכירו את הסכנות שבמוצר ודברו עם הילדים שלכם על הנושא".

 

משרד הבריאות בית חולים גז

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד