ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
מניעת השפעה איראנית

שר החוץ ביקר באפריקה להרחבת מעגל השלום עם מדינות נוספות

שר החוץ כהן הגיע לביקור מדיני בקניה במהלכו נפגש עם שר החוץ של קניה ועם מנהיגים אפריקאים נוספים. שר החוץ אלי כהן: "לביקור המדיני בניירובי חשיבות אזורית ואסטרטגית על רקע ניסיונות איראן להרחיב את השפעתה ביבשת"

שר החוץ ביקר באפריקה להרחבת מעגל השלום עם מדינות נוספות
שר החוץ עם בכירים קנייתים צילום: משרד החוץ

שר החוץ אלי כהן הגיע לביקור בזק מדיני בניירובי שבקניה במהלכו נפגש שר החוץ של קניה ועם מנהיגים אפריקאים נוספים. קניה בת ברית מרכזית של ישראל במזרח אפריקה המסייעת בהרחבת מעגל השלום והנורמליזציה ואישרור מעמדה של ישראל כמשקיפה בארגון לאיחוד אפריקאי.

במהלך הפגישות הבילטראליות דנו השרים בחיזוק הקשרים בין ישראל לקניה וליבשת אפריקה והרחבת מעגל השלום עם מדינות אפריקאיות נוספות. שר החוץ כהן ציין כי בחודשים האחרונים התחזקו הקשרים הכלכליים בין המדינות וכי על הפרק שיתופי פעולה בתחום הגנת הסייבר והרחבת טיסות הצ'רטר בין ישראל לקניה בעונת התיירות. במהלך הביקור קיים שר החוץ כהן פגישות נוספות שמטרתן להרחיב את מעגל השלום והנורמליזציה ביבשת אפריקה.

שר החוץ אלי כהן: "לביקור המדיני בניירובי חשיבות אזורית ואסטרטגית על רקע ניסיונות איראן להרחיב את השפעתה ביבשת. מעמדה האזורי של קניה הופך אותה לשותפה מרכזית של ישראל במרחב המזרח אפריקאי. חברותה של קניה בבורד של הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית מאפשר לה להשפיע על הפיקוח הבינ"ל על ההפרות האיראניות בתוכנית הגרעין".

עוד אמר: "אני מודה לנשיא קניה רוטו ולשר החוץ מוטואה על מאמציהם לקדם את מעמדה של ישראל ביבשת ולפתוח עבור מדינת ישראל דלתות במדינות ביבשת איתן אין לנו עדיין יחסים דיפלומטיים. נמשיך לחזק את הקשרים הכלכליים עם קניה בתחומי החקלאות, התיירות והסייבר, בעיקר לאור החלטתה של קניה שישראל תוביל עבורה את פרוייקט הסייבר הלאומי".

 

קניה איראן אלי כהן שר החוץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד