כ' אייר התשפ"ד
28.05.2024
הונתה אנשי עסקים

עוקץ המיליונים: השתמשה בהמחאות השייכות לסבתה שהלכה לעולמה

המשטרה עצרה היום תושבת פתח תקווה בחשד שהונתה אנשי עסקים שונים בסכום המוערך ב 20 מיליון ש"ח, בנוסף הוקפאו 4 נכסי נדל"ן השייכים לחשודה ובני משפחתה

עוקץ המיליונים: השתמשה בהמחאות השייכות לסבתה שהלכה לעולמה
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה צילום: דוברות המשטרה

יחידת ההונאה בשיתוף חוקרי יחידת האכיפה הכלכלית במחוז מרכז פתחו בחקירה סמויה עם קבלת תלונה מתושב השרון כי תושבת פ"ת בשנות ה-50 לחייו שכנעה אותו להשקיע בעסקה אותה יזמה בתחום מוצרי התינוקות.

ע"פ החשד, הקורבן מסר לה סכום של מאות אלפי ש"ח מתוך כוונה לקבל בחזרה את סכום ההשקעה בתוספת ריבית. את החזר ההלוואה קיבל הקורבן בהמחאות דחויות שהתבררו בדיעבד כמזויפות.

בשיטה זו ובאמתלות דומות "עקצה" החשודה מספר קורבנות נוספים בסכום כולל המוערך ב-20 מיליון ש"ח תוך שחלקם לא קיבלו את הכסף וחלקם קיבלו חלק ממנו, כאשר היא משתמשת בהמחאות מזויפות - חלקן המחאות השייכות לסבתא של החשודה אשר נפטרה לפני מס' שנים. ע"פ החשד את הכסף שקיבלה העבירה לחשבונות המשויכים בני משפחתה.

היום, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי ביצעו חוקרי יחידת ההונאה במחוז מרכז מס' חיפושים בדירות שונות השייכות לחשודה ולמשפחתה בסיומם נתפסו עשרות אלפי ש"ח במזומן ויתרות בחשבונות שונים בסכום כולל של מעל מיליון וחצי ש"ח, בנוסף הוקפאו זכויות החשודים ב 4 נכסי נדל"ן שבבעלותן.
בתום החיפושים עצרו שוטרי היחידה את החשודה ועיכבו לחקירה את הוריה בחשד לעבירות המיוחסות להם.

 

עוקץ הונאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד