י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
סוף לדאגות

ליל ט"ו באב בעמוקה: הסגולה המיוחדת למעוכבי השידוך

הלילה אחרי חצות בעמוקה, ליל התקווה הגדול של רבבות בני ישיבות ותלמידות הסמינרים בגילאי השידוכים, לקראת מה שהפך ל'ליל השידוכים הגדול' – סדר סגולת רינה של תורה שאלפי מעידים על הצלחתה המסחררת בשנים האחרונות, עם נתון מדהים של למעלה מ-3,000 רווקים ורווקות שהתארסו מאז המעמד הקודם לפני שנה

מעמד התפילה של רינה של תורה
מעמד התפילה של רינה של תורה צילום: רינה של תורה

אלפי בני ישיבות ותלמידות הסמינרים מתמודדים עם אתגר השידוכים שהפך למורכב ולמאתגר הרבה יותר עם צמיחת המגזר החרדי. החלוקה לקבוצות, הקשיים הכלכליים ועוד, הכתיבו מציאות בה ברבבות בתים יש בן משפחה אחד או יותר הנמצאים בתקופת שידוכים מייגעת ומורכבת המהווה נטל עצום ומקור מאמץ ודאגה להורים ולילדיהם כאחד.

למסירת שם למעמד לחצו כאן<<<

קרן האור הבולטת בחשכה זו, הוא מה שבולט בשנים האחרונות כ'יום הישועה' הפלאי של אלפי רווקים ורווקות, מעמד הסגולה של רינה של תורה המתקיים הלילה ליל טו באב באישון הלילה על ציון התנא רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה. 

מקור הנהירה לקיומה של הסגולה הוא בהנהגה של מרן הגר"ח קנייבסקי זצ"ל שדחף ועודד לשלוח שמות ולהצטרף לתפילה הזו "שהיא ההשתדלות הנכונה להורים כדי לראות את ילדיהם עומדים מתחת החופה".

השנה תתווסף למעמד 'סגולת הרש"ש' מסוד הקבלה וכן סדר פדיון נפש עליו העיר רבי חיים ויטאל גדול תלמידי האריז"ל כי "היו מנסים אותה אלף פעמים והייתה מועלת", תפילה שתתקיים על ידי המקובלים בנן של קדושים הגאון הצדיק רבי משה בצרי שליט"א והגאון הצדיק רבי מרדכי ליבר הלוי כהן שליט"א.

ברינה של תורה מציינים נתון עובדתי מדהים, לפיו למעלה מ3000(!) שמות שנשלחו והוזכרו במעמד בשנה שעברה, כבר התארסו עד לימים אלו של ערב תשעה באב תשפ"ג בחלוף שנה, מה שמסביר את הדריכות והשיח הגובר ברחוב החרדי המתעצם לקראת שעות הלילה בקרב הורים ובקווי התוכן הפנימיים הישיבתיים והסמינריים, לקראת הלילה והסגולה המיוחדת בו – פעם אחת בשנה.

סגולת רינה של תורה תתקיים אחרי שעת חצות הלילה בעמוקה בהשתתפות הגאונים רבי בנימין פינקל שזכה לכינוי 'בנימין הצדיק' והגאון רבי שרגא שטינמן שליט"א שעומדים בראש התפילה, כשאיתם המקובל רבי מרדכי ליבר הלוי כהן.

ברינה של תורה מספרים על התופעה שמביאה אליה אלפי שמות בהיקף שלא היה מוכר עד כה, כשהם נערכים עם מוקד מיוחד לקבל את אלפי השמות מהארץ ומחו"ל להזכרת כל שם ושם בלינק כאן>>>>

 

רינה של תורה מעוכבי שידוך

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד