י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
היום ישיבה בנושא

משרד המשפטים מעכב את פיילוט הרחצה הנפרדת

הייעוץ המשפטי לממשלה הודיע לשרה עידית סילמן כי פיילוט הרחצה הנפרדת שמשרדה מקדם לא יוכל לצאת אל הפועל עד שיקבל אישור משפטי. היום ייערך דיון בנושא במשרד המשפטים

משרד המשפטים מעכב את פיילוט הרחצה הנפרדת
חרדים במעיין עין מבוע צילום: צילומסך

פיילוט הרחצה הנפרדת מתעכב: משרד המשפטים הודיע לשרה להגנת הסביבה עידית סילמן כי הפיילוט לא יוכל לצאת היום כפי שתוכנן, מאחר ויצטרך לחכות לאישור של הייעוץ המשפטי, כך לפי דיווח "ישראל היום".

היום תתקיים בנושא ישיבה משותפת של אנשי משרד המשפטים והייעוץ המשפטי לממשלה, בהשתתפות המשנה ליועמ"שית, עו"ד אביטל סומפולנסקי, אנשי רשות הטבע והגנים ונציגיה של השרה סילמן.

נזכיר כי הפיילוט אמור להתחיל באתר 'עין חניה' שבהרי ירושלים וכן בשמורת הטבע עינות צוקים שסמוכה לים המלח בצורה שתבטיח שלא תהיה פגיעה בכלל הנופשים.

פיילוט ההפרדה בשמורת עינות צוקים תוכנן להתקיים בימים רביעי וחמישי בשעות 8:00-6:30 בבוקר. באתר עין חניה שנמצא בגן הלאומי נחל רפאים שבהרי יהודה, הפיילוט נקבע לימים ראשון ורביעי בשעות 20:00-17:00, אך כפי שפורסם היום יתעכב בשל אי אישור של הייעוץ המשפטי.

נזכיר כי ארגון ישראל חופשית שיגר מכתב התראה לפני עתירה נגד הפיילוט. אורי קידר מנכ"ל תנועת ישראל חופשית: "משפחות בישראל לא יקומו בבוקר ויחשבו אם היום מותר להם לבקר בשמורת הטבע בה הם מתכוונים לטייל, או שהיום זה היום בו ישנה הפרדה מגדרית. זו סיטואציה שאסור שתקרה. אנחנו נפעל באפיקים המשפטיים ובמקביל קוראים לציבור כולו, על משפחותיו, להגיע לשמורות מתי שהן פתוחות, ולהנות ממה שיש לאתרים להציע. אסור לנרמל הפרדה מגדרית וגם הפעם זה לא יעבור".

משרד המשפטים רחצה בריכה נפרדת עידית סילמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד