ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
ט"ו באב של אור וישועה

אלפים במעמד הישועה של רינה של תורה בליל ט"ו באב בעמוקה

הלילה שלהם – יאיר לבשורת מזל טוב: אלפים התאספו בעמוקה בשעת חצות הלילה של יום ט"ו באב, לביצוע סגולת רינה של תורה שהפכה לפלא המדהים ולסוד של עולם השידוכים היהודי בשנים האחרונות • קהל האלפים קיים את הסגולה והתפילה המיוחדת יחד עם תיקון הרש"ש וסדר פדיון נפש על ידי מניין המקובלים למען מציאת בן זוג בזאת השנה • דמעה, צעקה ותפילה בעמוקה – וזה הזמן להעיף עין על מדור המאורסים!

אלפים במעמד הישועה של רינה של תורה בליל ט"ו באב בעמוקה
טקס הישועות בליל ט"ו באב צילום: רינה של תורה

ליל הישועה הפלאי של אלפי רווקים ורווקות הפך השנה לפלאי ומיוחד עוד יותר כשהוא סוחף אלפים: המעמד הגדול וסגולת רינה של תורה התקיימה ביום שלישי האחרון עד השעות הקטנות של הלילה ברחבת קבר התנא רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה, בהשתתפות קהל ענק של אלפי מתפללים בשיא של כל הזמנים.

סגולת רינה של תורה מהווה קרן אור לאלפי רווקים ורווקות בזכות 'יום הישועה' הפלאי של ט"ו באב בזכות  מעמד הסגולה של רינה של תורה המתקיים באישון הלילה על ציון התנא רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה. 

קהל האלפים זעק בתפילה ובדמעה מטלטלת כאשר לפני התיבה עוברים מרן ראש הישיבה רבי שרגא שטינמן שליט"א, מרן המשגיח רבי בנימין פינקל שליט"א והגאון המקובל רבי מרדכי ליבר הלוי כהן שליט"א. בשיאו של המעמד עלה הגאון הצדיק רבי צבי יהודה אדלשטין בנו ממשיך דרכו של מרן הגאון רבי יעקב זצוק"ל, והתייפח בדמעות שליש כשהוא סוחף את הקהל כולו לבכי והתעוררות נרגשת. "באנו לכאן לבקש עלינו רחמים. ראו את העוני שלנו, את הכאב, של הורים שהלב שלהם נשבר מפרשת השידוכים. עוד שם יורד, עוד אחד, זה פשוט דבר שאי אפשר להתרגל אליו. מונחים לפני שמות...משפחה אחת וחמישה שמות של מצפי ישועה, זעק הגאון רבי צבי יהודה וסחף את ההמונים בבכי נורא.

המעמד האדיר ננעל בקבלת עול מלכות שמיים ע"י ליבם של ישראל מרן השגיח רבי בנימין פינקל שליט"א שאף נשא מי שברך מיוחד לכל התורמים והמשתתפים, כשמיד לאחריו החל מניין המקובלים המיוחד בראשות הגאון רבי מרדכי ליבר הלוי כהן ובנש"ק הגאון רבי משה בצרי שליט"א בסדר תיקון הרש"ש ו'פדיון נפש' עם ציבור יודעי הכוונות וצירופי השמות, רגעים מיוחדים שנחרטו בלב כולם.

המעמד כולו הועבר לרחבות הסמוכות על ידי רמקולים רבי עצמה, כאשר גם מערך ההסעים מתפקד בסדר מופתי

עם סיום המעמד פרץ קהל ההמונים בשירה של תקווה שתהא השעה שעת רחמים, כשהקהל עובר להתברך על ידי גדולי התורה לישועה במזל טוב, בזאת השנה.

על אף העומס הרב והגדול מהצפוי, ב"רינה של תורה" מסכמים בסיפוק רב את ההצלחה בהוצאת המבצע המורכב של מעמד התפילה אל הפועל, שכלל גם היערכות ותיאום אל מול מערך הסעות הגדול מכל רחבי הארץ ושל רבים שהגיעו בכוחות עצמם, ולצד זאת מביעים צער על כך שהמונים נותרו ללא אפשרות להגיע למקום מחמת מחסור באוטובוסים עקב הביקוש הרב. "זכינו לקיים דברי צדיק במעמד מרגש ומחזק, אומרים ב"רינה של תורה", "כל מי שהיה במעמד התפילה, וראה ושמע את הדמעות וההתרגשות, הרגיש בחוש ששערי השמיים נפתחים לקול השוועה האדירה שנשמעה בהם לישועת המצפים להקמת בית בישראל, ובס"ד נשמע ונתבשר בשורות טובות בקרוב".

 

רינה של תורה ט"ו באב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד