ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
"בשורה טובה מאוד"

נתניהו על החלטת פיץ': "יש לנו לא רק כלכלה חזקה, גם צבא חזק"

נתניהו התייחס להחלטת סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית פיץ' להותיר את דירוג האשראי של ישראל ללא שינוי ואמר: "קיבלנו בשורה טובה מאוד". נתניהו הוסיף: "יש לנו לא רק כלכלה חזקה, יש לנו גם צבא חזק" | בהודעת פיץ' נאמר כי הירידה בענף ההייטק, חלק ממגמה עולמית

נתניהו על החלטת פיץ': "יש לנו לא רק כלכלה חזקה, גם צבא חזק"
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: מתוך הסרטון

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שני) להודעת סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית פיץ׳ ואמר: "לפני זמן קצר קיבלנו בשורה טובה מאוד. חברת הדירוג פיץ' השאירה את דירוג האשראי של ישראל ברמת A+ - זו דרגה גבוהה מאוד".

ראש הממשלה נתניהו על החלטת חברת פיץ\

נתניהו הוסיף: "זה מאשר את מה שאני אומר הרבה זמן: יש לנו כלכלה חזקה, מי שמשקיע בישראל מרוויח, מי שיוצא מישראל מפסיד - ואנשים מבינים את זה.

אני רוצה להוסיף עוד אמת אחת - יש לנו לא רק כלכלה חזקה, יש לנו גם צבא חזק. בל יטעו בנו אויבנו - אנחנו נדאג שהצבא גם יישאר חזק מאוד", כך נתניהו.

כזכור, חברת פיץ' הותירה את דירוג האשראי ברמתו הנוכחית. בהודעה שפרסמה החברה היא קובעת בין היתר כי הירידה בענף ההייטק נובעת בחלקה הגדול מהמצב השורר בתעשייה בכל העולם ורק בחלקה נובעת מהשלכות המאבק על מערכת המשפט. בעקבות כך, הבורסה בתל אביב, שהחלה את היום בירידות, עוברת להציג עליות.

לפי ההודעה שפרסמה החברה, הדירוג של ישראל, ברמה של +Aּ, מאזן בין כלכלה מגוונת ואיתנה, בעלת ערך מוסף גבוה ומדדים פיננסים חיצוניים חזקים לבין יחס חוב ממשלתי לתוצר גבוה, סיכונים ביטחוניים מוגברים ואי יציבות פוליטית המעכבת את ביצוע המדיניות.

בנוסף, החברה מאמינה כי לשינויים במערכת המשפט עשויה להיות השפעה שלילית על פרופיל האשראי של ישראל אם היחלשות האיזונים והבלמים של המוסדות יובילו לתוצאות מדיניות גרועות יותר או לסנטימנט שלילי מתמשך של המשקיעים או תחליש את מדדי הממשל.

לפי החברה, כמה מדינות שהעבירו צעדים מהותיים לצמצום האיזונים והבלמים של המוסדות ראו היחלשות משמעותית של מדדי הממשל של הבנק העולמי (WBGI), המשתנה בעל המשקל הגבוה ביותר במודל הדירוג הריבוני של החברה (SRM), לפעמים לאורך זמן. ההשלכות על מדדי הממשל של ישראל אינן ברורות. על פי החברה, לא סביר שהצעדים הנוכחיים יגרמו ליציאה מהותית של כישרונות והון במגזר ההייטק.

 

בנימין נתניהו כלכלה דירוג אשראי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד