ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
באמצעות איש קשר

כתב אישום: הבריחו עשרות אקדחים מירדן

כתבי אישום הוגש נגד שלושה מתושבי תל שבע בגין הברחה של 30 אקדחים מירדן

כתב אישום: הבריחו עשרות אקדחים מירדן
גבול ירדן-ישראל צילום: משרד הביטחון

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שני כתבי אישום כנגד וודיע אבו רקייק (45) עווד אבו רקייק (22) ומחמד אבו רקייק (24) מתל שבע זאת לאחר שהבריחו לארץ מירדן 30 אקדחים ותחמושת.

 מכתבי האישום שהגישה עו"ד איילת קדוש עולה כי בתחילת החודש נפגשו הנאשמים בסמוך לביתם וקשרו קשר לייבא 30 אקדחים שיובאו מירדן. לאור האמור סוכם כי מחמד ועווד יגיעו לנקודה בעומק השטח, בסמוך לגבול עם ירדן (על כביש 90) ויאספו משם אקדחים.

לשם כך מסר וודיע לשניים מכשיר טלפון "מבצעי", אליו שלח בין היתר את נקודת ההברחה וכן את פרטי ההתקשרות של איש הקשר הירדני. בסמוך לפגישה, החלו מחמד ועווד בנסיעה לכיוון נקודת ההברחה. במהלך הנסיעה שוחחו השניים הן עם איש הקשר הירדני והן עם וודיע.

בשלב מסוים, ירד מחמד מן הרכב ונכנס רגלית, לשטח לכיוון גדר הגבול עם ירדן, וזאת על מנת להביא את האקדחים המוברחים. בהכוונתו של וודיע, הגיע מחמד לנקודת ההברחה, אסף משם שק ובו האקדחים. לאחר התקשר לעווד והכווין אותו להגיע לנקודת הברחה על מנת לאסוף אותו ואת האקדחים. לאחר שהחלו השניים בנסיעה לכיוון צפון, הורה להם וודיע להגיע עם השק, בחזרה ליישוב תל שבע.

מחמד ועווד המשיכו בנסיעה מהירה, עד אשר נעצרו על ידי בלשי יחידת מגן וכוחות משטרה נוספים. בתא המטען של רכבם נמצאו 30 אקדחים מסוג גלוק; 59 מחסניות; 28 אמצעי פלסטיק לטעינת כדורים; 8 תוספות לידית אחיזה ו-4 מברשות לניקוי אקדח.

אקדחים ירדן גבול ירדן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד