י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
דוגמא אישית

המלך תרם 200 מיליון דולר לשיקום ההריסות

מלך מרוקו והבנק המרכזי החליטו לתרום כ-200 מיליון דולר לחשבון הבנק המיועד לנפגעי רעידת אדמה. גורמים ממשלתיים ופרטיים רבים החליטו לתרום לחשבון הבנק המיועד לנפגעי רעידת אדמה

המלך תרם 200 מיליון דולר לשיקום ההריסות
הריסות במרוקו צילום: צילום מסך

מלך מרוקו, מוחמד השישי, והבנק המרכזי של מרוקו החליטו לתרום שני מיליארד דירהם (כ-200 מיליון דולר) לחשבון הבנק המיועד לנפגעי רעידת אדמה.

קבוצת אל מאדה, בבעלות משפחת המלוכה המרוקאית, הודיעה על תרומה של מיליארד דירהם (כ-100 מיליון דולר) לחשבון המיוחד לנפגעי רעידת אדמה. בהצהרת הקבוצה צוין כי תוכנית זו יושמה על בסיס הצעתו של בעל המניות הראשי, המלך מוחמד השישי.

הבנק המרכזי של מרוקו הודיע ​​בהצהרה על תרומה של מיליארד דירהם לקרן המיוחדת לטיפול בהשפעות רעידת האדמה. במסגרת זו, גורמים ממשלתיים ופרטיים רבים החליטו לתרום לחשבון הבנק המיועד לנפגעי רעידת אדמה.

ממשלת מרוקו הודיעה על פתיחת חשבון מיוחד באוצר ובבנק המרכזי של מרוקו, במטרה לקבל תרומות מאזרחים וגופים פרטיים וציבוריים.

לפני יותר משבוע, רעידת אדמה פגעה בכמה ערים מרכזיות במרוקו, כמו הבירה רבאט, קזבלנקה, מקנס ופאס, ומרקש, אגאדיר ותרודנט. על פי הנתונים העדכניים ביותר של משרד הפנים, רעידת האדמה הביאה לכ-3000 הרוגים ולכמעט 6000 פצועים, בנוסף להרס חומרי גדול.

בית המשפט המלכותי המרוקאי הודיע ​​כי 50,000 בתים קרסו לחלוטין או חלקית בעקבות רעידת האדמה, והצביע על נכונותה של המדינה להעניק סיוע כספי ישיר בשווי 140,000 דירהם (כ-14,000 דולר) לבעלי בתים שבתיהם קרסו לחלוטין, ו-80,000 (כ-8,000 דולרים) לכסות את עבודות השיקום של דיור שקרס חלקית.

מרטין גריפית'ס, תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים הומניטריים, אמר ביום שישי האחרון כי הוא ממתין ממרוקו לבקש סיוע מהאו"ם כדי לתמוך בניצולי רעידת האדמה החזקה שפקדה את המדינה.

מרוקו רעידת אדמה במרוקו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד