ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
"אפשר לעשות דברים גדולים"

נתניהו נועד עם ביידן: "מקווה לראותך בבית הלבן עד סוף השנה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בשולי עצרת האו"ם בניו יורק, לאחר תשעה חודשי כהונה בהם לא הוזמן לבית הלבן בעקבות הזעם בממשל האמריקאי עבשל קידום הרפורמה במערכת המשפט. נתניהו ופמלייתו המתינו זמן ממושך לנשיא ביידן. כל העדכונים

נתניהו נועד עם ביידן:  "מקווה לראותך בבית הלבן עד סוף השנה"
נתניהו וביידן בניו יורק צילום: אבי אוחיון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (רביעי) עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בניו יורק, זאת לאחר 9 חודשי כהונה בהם ראש הממשלה לא הוזמן לבית הלבן.

הנשיא ביידן אמר בפתח הפגישה: "לפני 75 שנה, בן-גוריון דיבר על ישראל כ"חלום הדורות". מאז אנחנו עומדים זה לצד הזה. לאחרונה, למשל במסדרון הכלכלי הודו-סעודיה-ישראל-אירופה. נדבר על ערכינו הדמוקרטיים המשותפים, פתרון שתי המדינות, ומניעת נשק גרעיני מאיראן.

פגישת נתניהו ביידן בניו יורק

הנשיא הבהיר: "המחויבות האמריקאית לישראל יצוקה ואיתנה, גם למול אי-הסכמות".

ראש הממשלה נתניהו אמר: "תודה ג'ו, אנחנו חברים מזה 40 שנה, בדקתי בלוח-השנה. דיברתי על פורום כלכלי, על הבאת שגשוג חסר-תקדים. אני מאמין שתחת הנהגתך, ניתן להגיע להסכם חסר-תקדים עם ערב-הסעודית ולפתרון את המחלוקות עם העולם-הערבי.

נתניהו הוסיף: "אני מאמין שבמשמרת שלך אדוני הנשיא אפשר להשיג שלום היסטורי". נתניהו הבהיר: "נמשיך לשמר את הערכים הדמוקרטיים ששתי ארצנו מקדשות".

לאחר מכן נתניהו וביידן נועדו בארבע עיניים כאשר בפתח הפגישה אמר ביידן לנתניהו: "אני מקווה לראות אותך שוב בבית הלבן עד סוף השנה". יצוין כי הנשיא ביידן הגיע לבית המלון שם נועדים שני המנהיגים באיחור. 

בפגישה צפויים שני המנהיגים לדון בארבעה נושאים מרכזיים: הסכם הנורמליזציה המתגבש עם סעודיה, סוגיית הגרעין האיראני, הסוגייה הפלסטינית וסוגיית הרפורמה במערכת המשפט.

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן התייחס הבוקר בגל"צ לעיכוב בפגישה ומתח ביקורת על האמריקנים. "אני חושב שהאמריקנים טעו בכך שהם לא קיימו את הפגישה בין נתניהו וביידן עד היום, אנחנו מקבלים מהם ביקורת מוגזמת, לפעמים אני קם בבוקר ומחכה לקבל את שיעורי החינוך ממחלקת המדינה", אמר.

ארדן התייחס גם להנפת השלט אמש במהלך נאומו של נשיא איראן ראיסי ואמר: "כל שנה אנחנו מחרימים את נאום נשיא איראן, מבטאים את המיאוס מהשפל המוסרי של האו"ם שמאפשר לאנשים כאלה שהם רוצחי המונים להתבטא מעל בניין העצרת הכללית".

לדברי ארדן: "אנחנו לא רואים עצמנו כאויבים של העם האיראני, האויב האמיתי זה המשטר".

ג'ו ביידן בנימין נתניהו ארה"ב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד