י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
סוף סוף זה קורה

ארה"ב תודיע על פטור מויזות לישראלים בסוף השבוע

ביטול הויזה לארצות הברית עוד השבוע. בהתאם לאישור כבר בחודש נובמבר הקרוב תוך 72 שעות מרגע הגשת הבקשה באופן מקוון עד לקבלת אשרה לשהייה של עד 90 יום. בכך מצטרפת ישראל למועדון היוקרתי של כ-40 מדינות בעולם

ארה"ב תודיע על פטור מויזות לישראלים בסוף השבוע
אילוסטרציה צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

הודות לנחישות של שגריר ארה"ב בישראל לשעבר טום ניידס ובהמשך לפעילות משרד החוץ, המלל ורשות ההגירה והאוכלוסין בחודשים האחרונים, ארה"ב צפויה להודיע השבוע כי הויזה לארה"ב תתבטל ואזרחי ישראל המחזיקים בדרכון ביומטרי יוכלו לטוס לארה״ב באשרה אלקטרונית מוזלת.

שר החוץ אלי כהן: "זו בשורה משמחת לכל אזרחי ישראל! כפי שכבר הודענו בתחילת השנה, תוך שבועות בודדים יוכלו ישראלים לבקר בארצות הברית ללא צורך בהמתנה ארוכה לוויזה מהשגרירות האמריקנית".

עוד אמר: "הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מויזה היא הישג מדיני ובשורה לכל אזרחי ישראל. הפטור מויזה יתרום לכלכלה בכלל ולתיירות בפרט תוך הורדת בירוקרטיה ועלויות. אני מודה לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ולמזכיר המדינה ידידי אנתוני בלינקן על תמיכתם והובלתם למתן פטור מויזות לישראלים, ובמיוחד לשגריר ארה"ב היוצא טום ניידס על הובלת הפרויקט כאן בארץ".

השר כהן הוסיף: "מודה במיוחד לאנשי האגף הקונסולרי של משרד החוץ שעמלו בתקופה האחרונה להביא את ההישג חסר התקדים הזה לרווחת מיליוני ישראלים. משרד החוץ, יחד עם המל"ל, רשות ההגירה והאוכלוסין וגורמים נוספים הביאו למימוש התוצאה המשמחת הזו".

משרד החוץ עדכן כי השבוע צפויה ההודעה הרשמית של ארה״ב על הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מויזה. במהלך השנה וחצי האחרונות התקיימו במשרד החוץ פגישות משא ומתן מרכזיות עם גורמי המשרד לביטחון פנים האמריקאים ומחלקת המדינה האמריקאית, שתיים מהן ממש בחודשים האחרונים על מנת לתאם את התהליכים באופן הדוק.

הגורמים האמריקאים הביעו הערכה גדולה לפעילות משרד החוץ בתקופה זו, בדגש על כך שהפעילות המשותפת הביאה להצלחת הפרויקט וביטול האשרה.

במשרד החוץ מדגישים כי בהתאם להסכמות עם האמריקאים, יש צורך בנשיאת דרכון ביומטרי ובמילוי טופס מקוון בעלות של 21 דולרים. כל אזרח ישראלי, בגיר או קטין, יוכל להגיש בקשה בהתאם לקריטריונים.

מילוי שאלון ESTA (Electronic System for Travel Authorization) של מנהל הגבולות האמריקאי הינו שאלון באנגלית ובו כל נוסע נשאל אודות נתונים ביוגרפיים לרבות שם, תאריך לידה ומידע על הדרכון. האישור, לכשייתקבל, יהיה בתוקף לשנתיים.

על הנוסע גם לענות על שאלות בנוגע לתקופת שהייה בארצות הברית, מחלות, מעצרים והרשעות עבר בגין מעשים פליליים, היסטוריה קודמת של שלילת ויזה או גירוש. לא תהיה גישה גורפת אמריקאית לרישום פלילי של אזרחים ישראלים, אלא רק במקרים מסוימים באופן מדגמי.

יישום ההחלטה צפוי לקרות בעוד מספר שבועות ועל פי ההערכות, באופן מעשי, החל מנובמבר.

ויזה לארצות הברית דרכון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד