ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
פתיחת מערכת הבחירות במעמד רבבות

מנהיג הפלג הירושלמי: "לצערנו צריך להיבדל היום גם משומרי תורה ומצוות"

רבבות נטלו חלק במעמד הקבלת פני רבו לראש הישיבה הגר"א דויטש שהיה גם פתיחת מערכת הבחירות של הפלג הירושלמי. "המטרה בבחירות הנוספת בבחירות היא עצם ההכרזה של ציבור גדול שאנחנו נאמנים להשם ולתורתו, לא מתפעלים מהשלטונות ואין לנו שום קשר איתם" • תיעוד

 מנהיג הפלג הירושלמי: "לצערנו צריך להיבדל היום גם משומרי תורה ומצוות"
הקבלת פני רבו אצל הגר"א דויטש צילום: רונן שטלצר, מוטי גלזר, קובי הר צבי

רבבות הנמנים על חוג הפלג הירושלמי השתתפו במעמד הקבלת פני רבו שהתקיים בבני ברק ברחוב וסרמן - סמוך לביתו של רה"י הגאון רבי אשר דויטש מנהיג 'בני תורה' של הפלג הירושלמי. לצידו נכחו במעמד עמוד ההוראה הגר"ע אוירבך, ראשי ישיבות וגדולי תורה.

לאחר המעמד, שנמשך שעות ארוכות, עברו ההמונים לפני ראש הישיבה בסוכה שבחצר ביתו והתברכו בברכת חג על ידיו.

המעמד מהווה למעשה יריית הפתיחה של מערכת הבחירות של הפלג הירושלמי שמתמודדים הפעם בכעשר ערים ברחבי הארץ עם רשימות 'בני תורה - עץ', לאור התרחבות הקהילות בכל רחבי הארץ והקמת מוסדות חינוך ישיבות ובתי כנסת במקביל.

הקבלת פני רבו אצל ראש הישיבה הגר\

עם כניסתו למעמד התקבל ראש הישיבה הגר"א דויטש בשירה אדירה, לאחר מכן נשא את המשא המרכזי שעסק בין היתר בענייני השעה הבוערים ובנושא הבחירות המקומיות. ראש הישיבה התריע מפני פרצות חמורות העומדות כיום בפני מוסדות החינוך החרדי, וציין לאור כך את החשיבות והחובה הברורה להתנתק ממשרד החינוך לטובת חינוך על טהרת הקודש.

ברקע הבחירות המקומיות המתקרבות, ציין ראש הישיבה הגר"א דויטש במשאו כי "המטרה בבחירות, לא רק לשלוח שלוחי דרבנן שיעזרו בכל מה שצריך לעזור ולהגדיל תורה, וכי המטרה היא גם עצם הדבר שציבור גדול מכריז שאנחנו נאמנים להשם ולתורתו".

ראש הישיבה הדגיש במקביל כי "אנחנו נמשיך הלאה לא נתפעל מהשלטונות, אין לנו שום קשר איתם, ודאי וכפי שאמרו רבותינו - זה חלק גדול מהנושא, וודאי ובוודאי שכל אחד צריך להתייצב ביום הקובע וגם כל אחד שיכול להשפיע על אחרים, וככל שירבו המצביעים כך ירבה קידוש השם".

דבריו המלאים של ראש הישיבה הגר"א דויטש: "אנחנו צריכים להודות להקב"ה שזכינו בשנים האחרונות, שהראש ישיבה זצ"ל הניח את היסודות האיתנים ועל זה נבנה בנין גדול של מוסדות החינוך לבנים ולבנות, ישיבות ובתי כנסת, בהם הציבור מתאחד ואיש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק, על כל אלו אנו צריכים להודות להקב"ה.

"העבודה שלנו בחלק הזה בסגולת הסוכה ולקיימה כהלכתה היא שאנחנו נבנה את המחיצות מצידנו, מהעולם החילוני, לא רק לא להתחבר איתם אלא להיבדל מהם בכל צורה שהיא.

"לצערנו היינו זקוקים גם קצת להיבדל משומרי תורה ומצוות, אחינו הם, אבל היינו חייבים קצת להיבדל והטעמים ידועים.

"המעלה של הקמת מוסדות החינוך ידוע, אבל אני חושב שעכשיו בזמן הזה יש סיבה יותר חזקה, כידוע, משרד החינוך הוציא תוכנית חדשה, יתכן אף שהיום עוד אין שינוי ניכר, אבל המשמעות של התוכנית הזאת היא שמשרד החינוך ישלוט לגמרי על החינוך העצמאי, המורות יקבלו את המשכורות ממשרד החינוך אמנם דרך החינוך העצמאי אבל ישירות ממשרד החינוך. וכך הלאה. מי שראה את התוכניות העתידיות שלהם זה מזעזע.

"אינני יודע אם שאלו בכלל רבנים על כך, אולם נכנסו לזה, ומי יודע... ואחריתה מי ישורנו.

"אנחנו צריכים לא לשכוח שהתכלית העיקרית זה לעמוד ולחנך את בנינו ואת כל הצעירים שאין לנו תכלית אחרת רק תורה ומעשים טובים, ולחנך שימשיכו את מסורת הדורות במחשבה בדיבור ובמעשה, ולזכור שהתורה היא חיינו ואורך ימינו.

"ברוחניות צריכים לעשות השתדלות, אבל לזכור שלא ההשתדלות היא העיקר. גם בגזירת הגיוס, ודאי שאנחנו עושים השתדלות וחייבים לעשות השתדלות, כידוע, יש בזה גם בחינה של קידוש השם, אבל לזכור שהעיקר זה ככל שאנחנו נתחזק בתורה ובתפילה זה גם יועיל לכך.

"אחד מההשתדלויות שהזמן גרמא זה הבחירות הממשמשות ובאות, כידוע כמה גדולי עולם החשיבו את הנושא הזה בשם החזון איש ועוד, וגם עלינו החובה.

"המטרה היא לא רק לשלוח שלוחי דרבנן שיעזרו בכל מה שצריך לעזור ולהגדיל תורה, המטרה היא גם עצם הדבר שציבור גדול מכריז שאנחנו נאמנים להשם ולתורתו.

"אנחנו נמשיך הלאה לא נתפעל מהשלטונות, אין לנו שום קשר איתם, ודאי וכפי שאמרו רבותינו - זה חלק גדול מהנושא, וודאי ובודאי שכל אחד צריך להתייצב ביום הקובע וגם כל אחד שיכול להשפיע על אחרים, וככל שירבו המצביעים כך ירבה קידוש השם".

 

הפלג הירושלמי הקבלת פני רבו בחירות מוניציפליות 2023

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד