י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
מצליח ללכד את כל הקהלים

תיעוד: מאות בהקבלת פני הרב מיכה הלוי בפתח תקווה

רבה של פתח תקווה הגר"מ הלוי: "חג הסוכות נותן לנו כח לחיות גם במציאות המורכבת והמסובכת שלנו היום, את האחדות שראויה להיות". השר משה ארבל: הרב מצליח ללכד את כל הקהלים והקהילות, כולנו מרגישים תלמידיו

תיעוד: מאות בהקבלת פני הרב מיכה הלוי בפתח תקווה
הקבלת פני רבו אצל הרב מיכה הלוי צילום: באדיבות המצלם

מאות השתתפו באירוע הקבלת פני רבו ושמחת בית השואבה עם רב העיר פתח תקווה, הרה"ג מיכה הלוי במעמד רבני קהילות דיינים וראשי ישיבות.

באירוע שאורגן על ידי המועצה הדתית פתח תקווה השתתפו רבה של אור יהודה הרה"ג ציון כהן, הרה"ג חיים איידלס, אב"ד הרה"ג שמואל פופוביץ, הרה"ג משה פינטו, הרה"ג אברהם שטרית, הרה"ג בן ציון רוזנברג, הדיין הרה"ג נחמיה נשר, הרה"ג ינון אמרוסי, ורבני הקהילות מכל רחבי העיר.

מעמד הקבלת פני רבו אצל הרב מיכה הלוי

את האירוע כיבדו בנוכחותם ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג, יו"ר המועצה הדתית ראובן יוספוב, שר הפנים משה ארבל מש"ס סגנית השר מיכל וולדיגר מהציונות הדתית וחה"כ אליהו ברוכי מיהדות התורה ונציגי ממגוון קשת המפלגות הדתיות, החרדיות ושאינן דתיות בעיר. כמו כן השתתפו הנגיד אייל משיח, נשיא אוניברסיטת בר אילן (בדימ') פרופ' משה קווה ותושבים רבים מהעיר ומחוצה לה.

הדוברים מכל גווני הציבור ציינו בדבריהם כי הם רואים זכות גדולה בכך שברבנות בפתח תקווה קיימת הנהגה רוחנית ציבורית שכולם ללא יוצא מן הכלל גאים להרגיש חלק ממנה.

הרב מיכה הלוי התייחס בדבריו לדברי חז"ל לפיהם "ראויים כל ישראל לישב בסוכה אחת": "חג הסוכות נותן לנו כח לחיות גם במציאות המורכבת והמסובכת שלנו היום, את האחדות שראויה להיות. כפי שאנו זוכים לראות ולשבת כאן בסוכה יחד יהודים מכל החוגים בעז"ה מכוחו של חג הסוכות נזכה לאחדות בעמנו שמתגברת כל כל המכשולים והמעכבים".

השר משה ארבל, המתגורר בעצמו בעיר, אמר בפתח האירוע: "אני באמת שמח מאוד ונרגש להיות כאן בביתו בסוכתו של המרא דאתרא הרב מיכה הלוי. זכתה פתח תקווה זכות גדולה ועצומה שהרב מצליח ללכד ולחבר את כל הקהלים וכל הקהילות, מגיע ומכתת רגליו בכל הקהילות ימה וקדמה צפונה וקדמה.

הרב רואה את עצמו אחראי, יחד עם עמיתו הרב אטיאס להיות רב ראשי של כל המגזרים. הרב מגיע לכל קהילה ובית כנסת ואנחנו רואים את האהבה שהציבור מחזיר אהבה מתוך הערכה עצומה וכבוד אמיתי, כבוד חכמים, זו שלמות ממש מיוחדת."

השר ארבל הוסיף כי "פה בסוכה של הרב רואים איך שכולם מרגישים בנוח, כיפות סרוגות וכיפות שקופות, כיפות שחורות וחובשי שטריימל, כולם מרגישים תלמידיו בגלל האהבה הזו, תורה שניתנת באהבה ואנחנו כאן גם לזכות ליהנות לאורו וגם להכיר תודה לרב".

הקבלת פני רבו פתח תקווה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד