י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
חשש לסכנת נפשות

הרבנים הראשיים במכתב: "אפשר להשתתף בלוויות מרחוק"

הרבנים הראשיים לישראל הראש"ל הגר"י יוסף והגר"ד לאו פרסמו מכתב חיזוק בעקבות המלחמה ומאות ההרוגים וקוראים להשתתף בלוויות מרחוק עקב החשש של כוחות הביטחון מסכנת נפשות. המכתב המלא

הרבנים הראשיים במכתב: "אפשר להשתתף בלוויות מרחוק"
הרבנים הראשיים צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

עת צרה היא ליעקב. עקב המצב הקשה, הרבנים הראשים לישראל הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו בקריאה מיוחדת בהם הם מתייחסים ללוויות מאות ההרוגים ל"ע שנטבחו בפרעות שמחת תורה. 

תוכן המכתב המלא: ימים קשים עוברים אזרחי ישראל, חיילים שוטרים ואזרחים נרצחים ומקפחים את חייהם לאחר שנחלצו במסירות נפש להצלת עם ישראל. מסע ההרג של המרצחים גבה קרבנות רבים. כל העם חש את כאבן וצערן של המשפחות השכולות, מתפלל לרפואת הפצועים ולשלום החטופים והנעדרים. זו העת להתלכד ולהתאחד כאיש אחד בלב אחד. אנו קוראים להרבות בתפילה לבעל המלחמות שיוליך את חיילינו בדרך לנצחון על האויבים הקמים עלינו. יתן ה' אותם ניגפים לפנינו. נרבה אהבה ואחווה בינינו. ונקווה לימים בהם ישראל ישכון בטח ויקויים בנו "ונתתי שלום בארץ".

"כבר הובטחנו כי לא יטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב, ומייחלים אנו לראות התגשמות הבטחה זו אל מול עינינו. גם ברגעים קשים בוטחים אנו בצור ישראל אשר ישמע תפילותינו. על כולנו חלה החובה להתגייס ולעזור לחיילינו ולתושבי הדרום. ואף מוטלת עלינו חובת ההשתדלות בשמירה על הנחיות כוחות הביטחון יחד נרבה בתפילות לעורר רחמי שמים".

"כוחות הביטחון חוששים על כך שהלוויות תהפכנה אף הן לסכנת נפשות. על כן, על הציבור להישמע להנחיות ולא להסתכן אפשר להשתתף בלוויה באופן מרוחק באמירת פרקי תהילים לכבודו של הנרצח. אנו שולחים תנחומים למשפחות שאיבדו את יקיריהן ואיחולי רפואה שלימה לכל הפצועים. ליבנו עם המשפחות הדואגות לגורל יקיריהן ותפילתנו עבורן".

את מכתבם מסיימים: "אנו קוראים לעם ישראל לא ליפול ברוחו, לזכור ימות עולם. בכל המצבים הקשים עמדה לנו האמונה בקב״ה ובעוצמת רוחו ואמונתו של עם ישראל שמלווה אותנו גם במאבק הנוכחי. האחווה והאיכפתיות הם חלק מהזהות שלנו וזו העת להראות זאת. חזק ונתחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו".

 

מלחמת חרבות ברזל הרב יצחק יוסף הרב דוד לאו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד