י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
יישקל צו הקפאת מחירים

יוקר בצל המלחמה: שישיית בקבוקי מים עולה כיום 100-60 ש"ח

מנכ"ל משרד הכלכלה הודיע לדרישת יו"ר וועדת הכלכלה דוד ביטן: " לא ניתן שינצלו את שעת החירום המצב. מחר בבוקר משרד הכלכלה יעדכן אותנו אם מוציאים צו כזה" | איגוד לשכות המסחר: "אין העלאת מחירים ברשתות המזון הגדולות והמסודרות – רק סיום המבצעים של החגים"

יוקר בצל המלחמה: שישיית בקבוקי מים עולה כיום 100-60 ש"ח
אילוסטרציה צילום: unsplash

"נתמוך בצו שיחזיר את המחירים לרמתם שלפני המלחמה. לא ניתן שינצלו את שעת החירום. משרד הכלכלה יעדכן אותנו אם מוציאים צו כזה", כך הדגיש אמש (שני) יו"ר ועדת הכלכלה, דוד ביטן מ'הליכוד', בדיון בנושא התמודדות עם המחסור במזון ובמוצרי צריכה, ועם הטענות לביטול מבצעים והעלאת מחירים ברשתות השיווק.

מנכ"ל משרד הכלכלה, אמנון מרחב, השיב כי סמכותם בשעת חרום היא אספקת המזון לציבור. "כרגע אין מחסור במלאי, אך יש צריכה מוגברת. יש מחסור גדול במספר מוצרים נקודתיים כמו ירקות טריים. כרגע היבואנים והקמעונאים מצליחים להתגבר על המחסור שנוצר בחלב ניגר, אך אין בעיה של חומרי גלם. התרחישים לעתיד מורכבים אך למדינה יש מלאי חרום מספיק, והיא ערוכה. יש אכן ניצול ניצי של חלק מהגורמים להפקעת מחירים". לדבריו, אם ההתייקרויות יימשכו – אכן תישקל הוצאת צו בעניין, כבר היום (שלישי) בבוקר.

ח"כ ששון גואטה (הליכוד) התריע מחברות של מוצרי-יסוד שמסרבות להגיע ליישובי קו העימות, אליהו ברוכי (יהדות התורה) קרא לפתוח את השוק לעוד מוצרי יבוא – כדי למנוע מחסור, רון כ"ץ (יש עתיד) הבטיח את תמיכתה של האופוזיציה בהוצאת צו כזה – ולהרחבתו למוצרים נוספים ואילו שלום דנינו (הליכוד) קרא לשיתוף פעולה עם היצרנים והקמעונאים כדי לשלב צו הקפאת-מחירים עם רצון טוב מצידם.

שרון לוי, נציגת עמותת 'פעמונים' הזהירה כי שישיית בקבוקי מים עולה כיום 100-60 ₪, אורי דורמן, מנכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, תמך אף הוא בפיקוח על המחירים, נמרוד הגלילי, נציג איגוד לשכות המסחר, הכחיש כי יש העלאת מחירים ברשתות המזון הגדולות והמסודרות – אלא רק סיום מבצעי המחירים של תקופת החגים.

יוקר המחיה מלחמת חרבות ברזל העלאת מחירים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד