י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
"חזרתי לטיפול פסיכולוגי"

"העיתונאי, תושב העוטף, פותח הכל: "כשהחושך יורד - אני מתפרק

העיתונאי אלמוג בוקר חושף שהתחיל טיפול פסיכולוגי בעקבות אסון הטבח שחווה בקיבוצי עוטף עזה, כשהוא מתגורר באחד מהם, "קם מזיע, מבועת. ואז שעה ארוכה שהכל שחור ואתה מרגיש סגור בתוך ארבע קירות ולא מצליח לברוח החוצה. תחושה שזה הסוף. סוף העולם"

"העיתונאי, תושב העוטף, פותח הכל: "כשהחושך יורד - אני מתפרק
אלמוג בוקר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחד המגישים והעיתונאים המזוהים בשנים האחרונות ובפרט בימים אלה עם עוטף עזה, הוא אלמוג בוקר מ'חדשות 13', תושב קיבוץ זיקים, שאיבד רבים מחבריו הטובים בקיבוצי העוטף שנרצחו באכזריות בידי מחבלי חמאס המתועבים.

אחרי שבוע וחצי של שידורים שוטפים, בוקר חושף בגילוי לב את מה שהוא עובר, מה שהוביל אותו לטיפול פסיכולוגי.

"חזרתי שלשום לטיפול. טיפול פסיכולוגי. חשבתי, שכל עוד המלחמה מתנהלת ואני עובד, אז אין באמת צורך. הכל בסדר. אבל בכל לילה, כשהחושך יורד - אני מתפרק. ובכל לילה שעובר זה מחמיר. ביומיים האחרונים סיוט. נרדם לשעה, ואז מתעורר מחלום רע עם התקף חרדה נוראי. סיוט שהיה המציאות של מאות מהחברות והחברים שלי בשבת שעברה. סיפורים ששמעתי ומשתלטים עלי", מספר בוקר.

"קם מזיע, מבועת. ואז שעה ארוכה שהכל שחור ואתה מרגיש סגור בתוך ארבע קירות ולא מצליח לברוח החוצה. תחושה שזה הסוף. סוף העולם. וזה לא משהו חדש עבורי. התקפי חרדה - זה משהו שאני מתמודד אתם כבר 5 שנים. בדרך כלל אני מנצח אותם. אבל הפעם לא מצליח להתמודד. הוא מנצח אותי. ההתקף".

"ושלשום", מספר אלמוג בוקר, "החלטתי שזהו - חזרתי לדבר עם איש מקצוע וזה עושה פלאים. פירקנו ביחד את יום שבת השחור. את הפחד שלנו, שלי, של הילדים שלי ושל אשתי שיושבים בממד. את ההודעות שקיבלתי מהחברים ששומעים את המחבלים בתוך הבית וזועקים לעזרה, את אלה שהצלחתי לכוון אליהם כוחות ושרדו, ואת אלה שלא - והם כבר לא אתנו. חברות וחברים שאני מרגיש כבר 12 יום, שיש לי חלק בזה שהם לא שרדו".

על הטיפול אצל הפסיכולוג, הוא משתף: "פירקנו ביחד את השעות הראשונות, ממטחי הרקטות שהקפיצו אותי מהמיטה ועד שיחת הטלפון שבמהלכה אתה מבין בפעם הראשונה שהמחבלים כובשים לך את העוטף שלך. וגם את הרגעים שאני עוצר לרגע את השידור כדי לאסוף מידע ואז אילת אשתי באה לדרוש בשלומי ואני מתפרק. בוכה כמו ילד. חסר אונים. יודע שהאנשים שדיברתי אתם לפני רגע, לא ישרדו ואין לך מה לעשות. מתקשר לאנשי ביטחון שאני מכיר, לפראמדיקים של מדא, לגורמים הכי בכירים במערכת וכולם, כולנו חסרי אונים. פירקנו את זה יחד. ואחרי זה אני שוב עומד על הרגליים. חזק יותר (אבל מת מפחד מהלילה)".

המסר שלו לסיום: "ואני משתף עכשיו כי אני שומע שתושבים בעוטף, גברים, נשים וילדים, מתביישים ללכת לטיפול. אל תתביישו. זה מציל חיים. זה יציל אתכם ויציל את הילדים שלכם. ככה אתם תדעו לתווך להם את הזוועות שחווינו כאן. ותעזרו להם לעמוד על הרגליים. תפרקו את מה שיושב לכם על הלב.
תפרקו את מה שחוויתם באותו יום נורא. תתפרקו. המטפלים והמטפלות הם המלאכים והמלאכיות שהצילו אותי בעבר והם גם יצילו אתכם? לכו לטיפול."

לפוסט של אלמוג בוקר נרשמו תגובות רבות שחיזקו אותו ועודדו אותו באחד מהתקופות הקשות בחייו.

אלמוג בוקר מלחמת חרבות ברזל ערוץ 13 פסיכולוג טיפול פסיכולוגי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד