י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
אשת החסד

טרגדיה כפולה בירושלים: מרת בילא שטרן ע"ה נפטרה בפתאומיות לעיני בעלה

כונני ההצלה נאצלו לקבוע את מותה במקום לאחר שהתמוטטה בביתה בפתאומיות • תושבי השכונה מספרים על רצף של טרגדיות מצמרר שפקד את המשפחה • 3 ילדים נותרו בלי אבא ובלי אמא, אחד מהם חולה לב • גם במלחמה לא משאירים אותם לבד!

טרגדיה כפולה בירושלים: מרת בילא שטרן ע"ה נפטרה בפתאומיות לעיני בעלה
אלמנה של גב' שטרן צילום: ועד הרבנים

סיפורה הבלתי ייאמן של אשת החסד מרת בילא שטרן ע"ה אשתו של הרה"ג רבי יו"ט ליפמן שטרן שליט"א מחשובי חסידי ברסלב בירושלים, בנו של הגאון רבי יוסף שטרן זצ"ל מראשי ישיבת "תורה אור" בירושלים. מרת בילא ע"ה התמודדה בעוז וגבורה עם שרשרת טרגדיות שפקדו אותה, ותמיד חייכה ונתנה את הכח למשפחתה לעמוד בכל הניסיונות באמונה אמיתית בבורא עולם.

ביום רביעי במהלך ארוחת בוקר שגרתית בילא חשה לא בטוב ופנתה לנוח. בעלה, שנכנס לחדר עם כוס שתיה חמה שהכין בשבילה, לא ציפה למה שקרה רגע אחר כך.

"היא בירכה 'שהכל', שתתה קצת, ופתאום עצמה עיניים והפסיקה לנשום", מספר בנה בדמעות. "מד"א שלחו אמבולנס ונתנו לאבא הוראות בטלפון מה לעשות, אבל אמא שלי כבר לא הייתה שם."

פטירתה הפתאומית היא לא רק טראומה לילדיה, אלא גם טרגדיה מחרידה לשלושה נכדים שגדלו אצלה בבית: מלכה, יצחק דוד ושמואל בנימין. ההורים שלהם – ביתה של ביילא ובעלה - חולניים, מאושפזים המון ולא מסוגלים לתפקד בכלל, וביילא הסבתא מגדלת אותם כאמא ממש.

שלושת הילדים חזרו מהלימודים כרגיל לביתם האהוב, ונחתו ישר להכנות להלוויה. הם היו המומים. חיפשו את סבתא, צעקו ובכו בהיסטריה. שמואל בנימין השתולל ודרש שסבתא תכין לו את האוכל שהוא אוהב... כל מי שהיה שם בכה איתם. ילדים קטנים שבבוקר יצאו מבית חם עם חיבוק ונשיקה וברגע אחד חרב עליהם עולמם.

"היא זו שלקחה אותם מהתינוקייה ישר אליה הביתה." אומר אחיו של האלמן שעומד חסר אונים מול הטרגדיה האישית שלו ומורכבות האסון שחוו הילדים. "היא העניקה לילדים חום, אהבה ומסירות הרבה מעבר לאמא רגילה. שמואל בנימין חולה לב מלידה, הוא עבר כמה ניתוחים ונמצא במעקב וטיפול קבוע, והיא זו שרצה ומבררת ולוקחת אותו לרופאים ולבתי חולים. אחד הילדים לומד בחינוך מיוחד, ובזכותה הוא פורח ומתפתח מעל ומעבר לציפיות. היה להם עוד אחות שגם נולדה חולה ובילא טיפלה בה באהבה. היא היתה ממש שבורה כשהיא נפטרה..." 

עכשיו הילדים, שאין להם אבא ואמא – נותרו לבד בעולם! בני המשפחה פונים לעם ישראל בבקשה להושיט יד להחזיק את הילדים שהתייתמו ממי שהיתה להם לאם.

מצילים את 3 הילדים הילדים שנותרו לבד ללא אבא וללא אבא >>>>

"הם יצטרכו המון המון עזרה כדי לגדול נורמלי." אומר הדוד. "בנוסף לטיפולים הרפואיים וההתפתחותיים השוטפים, חונכים, סיוע לימודי ועוד, שמצטברים להון תועפות מידי חודש, הילדים עברו טראומה מזעזעת. נקרע הלב לראות את הצער התהומי בעיניהם. הם מתגעגעים ובוכים לילות שלמים, וחייבים תמיכה משמעותית כדי להשתקם." 

בימים אלו מחפשים להם משפחות אומנה מתאימות, שיוכלו להעניק להם בית חם ולטפל בצרכיהם המיוחדים. בינתיים הילדים מבולבלים וחסרי ביטחון, וכל יום שעובר מוסיף טלטלות וטראומות מיותרות.

ועד הרבנים פתחו קרן חירום להצלת 3 הילדים ופונים לציבור בבקשה דחופה לסייע ולהציל את שלושת הילדים. בזכותכם מלכה, יצחק דוד ושמואל בנימין יזכו לבית חם, יקבלו טיפוח ואהבה ובעזרת השם יגדלו שמחים למרות כל הקשיים.

 מלכה, יצחק דוד ושמואל בנימין מתחננים אליכם: אל תשאירו אותנו לבד!>>>

 

ועד הרבנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד