1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

ירדן תקים היום בית חולים שדה בדרום עזה

‏ערוץ אל-חדת' מדווח שמשלחת מאיחוד האמירויות נכנסה דרך מעבר רפיח לרצועת עזה כדי להקים את בית חולים שדה של המדינה המפרצית בדרום הרצועה. גם ירדן צפויה להכניס היום לעזה מהקרקע ציוד וצוותים רפואיים על מנת להקים בית חולים שדה בדרום עזה

יענקי פרברז' כסלו תשפ"ד 20/11/2023 10:24

בתיאום עם ישראל פעילות הכוחות ברצועה פעילות הכוחות ברצועה צילום: דובר צה"ל

לראשונה מאז תחילת המלחמה, ירדן צפויה להכניס היום לעזה מהקרקע ציוד וצוותים רפואיים על מנת להקים בית חולים שדה בדרום עזה. כך דיווח רועי קייס בכאן חדשות. מהלך שנעשה בתיאום עם ישראל.

‏הלילה הציוד והצוותים הרפואיים נשלחו מירדן לישראל. משם הם יועברו למעבר ניצנה, בהמשך למעבר רפיח ומשם לדרום הרצועה.

כזכור, מאז תחילת המלחמה, חיל האוויר הירדני הצניח בתיאום עם ישראל פעמיים סיוע הומניטרי לבית חולים שדה הירדני שנמצא בצפון הרצועה והיה שם עוד לפני המלחמה.

בנוסף ‏ערוץ אל-חדת' מדווח שמשלחת מאיחוד האמירויות נכנסה דרך מעבר רפיח לרצועת עזה כדי להקים את בית חולים שדה של המדינה המפרצית בדרום הרצועה.

לפני יומיים איחוד האמירויות הכריזו על כוונתם להקים שלושה מתקני התפלת מים בדרום הרצועה, אחרי שכבר הודיעו כי ישלחו בית חולים שדה לעזה. מדובר בהצהרת כוונות מצד המדינה המפרצית שמתכוננת גם ליום שאחרי המלחמה. כך פורסם בכאן רשת ב.

גורם שמעורה ביחסים בין הפלסטינים לבין האמירויות ששוחח עם כאן חדשות סבור כי האמירותים מכינים את הקרקע גם ליום שאחרי המלחמה. אפשר להעריך שיש פה גם זיהוי הזדמנות וגם ניסיון לתת קונטרה להשפעה הקטרית הגוברת בעזה בשנים האחרונות.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שירדן תקים בירדן ומצרים במצרים. הרי בתי חטלים אלו יהיו מקלט לרוצחים  (ל”ת)

    דרור

;