1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

בני ברק: בן 23 נעצר בחשד לתקיפת החייל

שעות לאחר תקיפתו של חייל מילואים מחוץ לישיבה ברחוב חגי בבני ברק, נעצר חשוד בן 23 ובמקביל קישרה המשטרה בין רבני הישיבה לחייל והללו התנצלו בפניו על המעשה, גינו אותו והבהירו לו שזו אינה דרכם

קובי עוזיאליז' כסלו תשפ"ד 20/11/2023 21:59

רבני הישיבה התנצלו אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה חשוד בתקיפת חיילי המילואים בבני ברק. בהמשך לדיווח מוקדם יותר הערב (שני) על תקיפת שני חיילי מילואים ברחוב חגי בני ברק, המשטרה החלה בפעולות חקירה ואיתור חשודים.

במסגרת החקירה נעצר חשוד בן 23 מבני ברק בחשד לתקיפה. בתוך כך, ראשי הישיבה זומנו והגיעו למפקד המרחב, נצ"מ דניאל חדד וביקשו להתנצל בפני החייל שנפגע על שקרה.

באמצעות המשטרה ובהסכמת החייל שנפגע, נוצר קשר ישיר בין הרבנים לחייל ובו הם הביעו את התנצלותם על התקרית והבהירו כי זו אינה דרכם וכי הם מגנים ומוקיעים את האירוע בפרט ובכלל כל גילויי אלימות מצד תלמידי הישיבה כלפי חיילים או כל גורם אחר.

סנגורו של החשוד עו"ד שלמה חדד מסר ל'בחדרי חרדים': "מרשי נחקר על הפרת סדר הציבורי מרשי הכחיש את כל המיוחס לו, מרשי לא הפר סדר ציבורי וכן לא תקף את החייל, והראיה כי הוא שוחרר מייד לאחר חקירתו במשטרה". לדבריו, "מדובר באירוע כואב אשר לכל הדעות אינו משקף כלל את החסידות וכן לא את הציבור החרדי".

בשעות הצהריים פורסמו תיעודים ברשתות החברתיות, שבהם נראים מספר חרדים קיצוניים מתגודדים סביב חייל חרדי תושב בני ברק שחלף ברחוב חגי בעיר. הקיצוניים, המשתייכים לחסידות קנאית ואינם מתגוררים בבני ברק, השליכו חפצים לעבר רכבו של החייל וניסו לתקוף אותו. תושבים שעברו בסמוך בלמו אותם וגינו את המעשים.

"בדקות האחרונות הותקף חייל חרדי תושב העיר המשרת בצה"ל, על ידי מספר בני נוער הנמנים עם פלג קיצוני וככה"נ אינם תושבי העיר", נאמר בהודעת עיריית בני ברק שגינתה את התקיפה.

בעירייה הוסיפו כי "מדובר במקרה חמור אותו מוקיעה בני ברק ומגנה בכל פה! צוותי השיטור הונחו לפעול מיידית ולהביא למעצר החשודים ולנקיטת הליכים".

"בני ברק מוקירה ומעצימה את הלוחמים המוסרים נפש למען העם והארץ. אין ולא תהיה להתנהגות פסולה זו כל דריסת רגל בעירנו", הוסיפו בעירייה.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ובערת הרע  


 2. יתמו חטאים  (ל”ת)

  רוזענבוים

 3. אנחנו אנטיציונים ולא מתביישים בזה חבורת פחדנים ומשתפי פעולה שכמוכם  (ל”ת)


 4. ראיתי את הסירטון של התקיפה  


 5. איפה האדמו"ר מבוהוש - מוכרח לגנות, אם לא - הוא שותף!  (ל”ת)


 6. מי שתוקפים חיילים בזמן מלחמה כמוהם כמחבלים.  (ל”ת)

  מן הדין

 7. אבל אשמים אנחנו  


 8. התנצלות לא מספיקה, וזה לא היה רק אחד, משהו רקוב שם בחינוך  (ל”ת)

  חיים

 9. נראה לי שיש לו בעיה ריגשית וצריך פסיכיאטר  (ל”ת)

  דגשד

 10. פשוט משעמם לנו מה לעשות חיי בטלה ושעמום טוטאלי  

  הרשי

 11. הכי טוב לשלוח אותו ישר ללשכת גיוס  (ל”ת)

  יוסי

;