1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

כיפות נחטפות מילדים וזיקוקים נורים לעבר ילדות יהודיות

תקיפות ילדים יהודים הפכו לאירוע יומיומי בעיר מנצ'סטר באנגליה. מנהיג קהילה טוען שילדים נשאלים 'באיזה צד אתה?' במגרש המשחקים, חוטפים להם את הכיפות ומצדיעים הצדעה נאצית מולם 

יענקי פרברח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 07:44

תקריות אנטישמיות מרקיעות שחקים משטרת בריטניה משטרת בריטניה צילום: Pixabay

ילדים יהודים בבתי ספר יסודיים במנצ'סטר אנגליה מתמודדים עם הצדעות נאציות ונשאלים 'באיזה צד הם?' כתוצאה מעלייה עצומה באנטישמיות בעקבות מלחמת ישראל - חמאס, כך טוען מנהיג קהילה יהודית.

לפי ארגון הביטחון היהודי הבריטי CST, מנצ'סטר ראתה עלייה של 880% בתקריות אנטישמיות מאז החלה המלחמה ב-7 באוקטובר בחודש שעבר עם 266 מקרים שדווחו. המקרים כוללים ילדים שנחטפו מהם כיפות ברחוב וירי זיקוקים לעבר ילדות יהודיות.

בראיון לרשת BBC, אמרה מנהלת אזורית בארגון הביטחון CST, אמנדה בומשטיק, כי מעולם לא ראתה תקופה מטרידה יותר עבור יהודי בריטניה כשהתעללות והתקפיות כיום הן 'אירוע יומיומי', התקריות אנטישמיות מרקיעות שחקים.

היא אמרה: "זה הגרוע ביותר שראיתי כאן, המספרים מדברים בעד עצמם. במנצ'סטר הייתה עלייה של 880% בתקריות אנטישמיות".

"אנחנו רואים הרבה צעירים יהודים שמתעללים בהם ברחובות עם מילים ממש מגעילות, מצדיעים לעברם הצדעות נאציות.

"יש לנו ילדים בגיל היסודי שבאים אליהם ילדים ושואלים אותם 'באיזה צד הם?" וכשהם אומרים להם שהם יהודים הם אומרים להם שהם שונאים את כל היהודים. זה די מתועב".

היא אמרה כי "הושלכו זיקוקים לעבר אנשים. זה הופך להיות יותר ויותר אירוע יומיומי".

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בדיוק זה קרה לי, ובאותו עיר. השבעתי שיום אחד אני יעלה לארץ, דווקא בגלל אירוע זה. מזעזיע לקרות אפילו פעם אחת בחיים, להבין איפו מתארחים. להיות 'עם חובשי' (חובש כיפה) רק בארצינו  (ל”ת)

    לוי

;