1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

דיווח: כ-300 פלסטינים ישוחררו מבתי הכלא בישראל

מנהיג הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס בדוחא אמר שארגון הטרור נתן את תגובתו לקטאר. בכיר חמאס, עיזת א-רשיק, אמר לאל-ג'זירה כי הפרטים יפורסמו על ידי קטאר כאשר העסקה תושלם

ישראל לפקוביץח' כסלו תשפ"ד 21/11/2023 08:13

פרטי ההסכם נחשפים נתניהו מביט בתמונות החטופים נתניהו מביט בתמונות החטופים צילום: לשכת ראה"מ

איסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס, טוען כי ישראל וארגון הטרור הפלסטיני מתקרבים להסכם על "הפוגה" במלחמה בעזה.

בהצהרה שפורסמה בטלגרם, הנייה אמר כי חמאס נתן את תגובתו לקטאר ולמתווכים אחרים, מבלי לפרט.

‏בכיר חמאס, עיזת א-רישק, אמר לערוץ אל-ג'זירה: "אנחנו משאירים את ההכרזה על פרטי ההסכם לאחינו בקטר. מסרנו את תשובתנו. הם ישלימו את העניין בשעות הקרובות ואז יכריזו על השגת ההסכם הזה. מקווים שזה יושלם".

‏עוד אמר א-רישק: "מדובר בהפוגה מוגבלת לכמה ימים ולא הפסקת אש כוללת או הפסקה כוללת של התוקפנות (של ישראל). במהלכה יוכנס סיוע לכל האזורים ברצועת עזה בתמורה לשחרור חטופים ישראלים, נשים וילדים, במקביל לשחרור של מספר מוגבל של אסירים פלסטינים, נשים וילדים, מבתי הכלא בישראל".

שני מקורות הבקיאים בשיחות אמרו לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי העסקה כוללת הפסקת אש של חמישה ימים, ומגבלות על פעולות אוויריות ישראליות מעל דרום עזה.

בתמורה, ישוחררו בין 50 ל-100 אסירים שנחטפו בידי חמאס והג'יהאד האיסלאמי. הם יכללו אזרחים ישראלים ושבויים עם אזרחות זרה, אך ללא חיילים חטופים.

במסגרת ההסכם, כ-300 פלסטינים ישוחררו מבתי הכלא הישראליים, ביניהם נשים וילדים.

הבית הלבן מסר שהמשא ומתן בשלב "הסופי", אך סירב למסור פרטים נוספים, ואמר שזה "עלול לסכן תוצאה מוצלחת".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נשמע גרוע.  


 2. נשגב מבינתי למה כ"כ הרבה ערבים לשחרר תמורת כ"כ מעט יהודים ועוד שמתוך המעט הזה יהיה גם רוב הנתינים הזרים שהם לא יהודים למה שישראל תשחרר אותם לפני האזרחים ועוד משלמים עם מחבלים ???? שכל מדינה תדאג בארוצים שלה לנתינים של לא יתכן שאנחנו נאלץ לשלם על נתינים זרים או שעל כל חטוף שחרור של פלשתיני אחד. אחד כנגד אחד מה זה החוסר פרופורציונליות?  (ל”ת)


 3. רובם לא ירצו להשתחרר.  

  שריר

 4. טעות  

  חיים

 5. טעות לשחרר אותם  (ל”ת)


 6. מטומטמים  


;