ח' ניסן התשפ"ד
16.04.2024
ישא דברים בועידת האקלים

מאמץ ישראלי לשחרור החטופים: נשיא המדינה הגיע לדובאי

במסגרת המאמץ הישראלי לשחרור החטופים, נשיא המדינה נחת באיחוד האמירויות ונפגש עם נשיא איחוד האמירויות הערביות השייח׳ מוחמד בן זאיד אאל נהיאן

מאמץ ישראלי לשחרור החטופים: נשיא המדינה הגיע לדובאי
נשיא המדינה הרצוג עם נשיא איחוד האמירויות הערביות צילום: קובי גדעון/ לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נחת בדובאי ונפגש עם נשיא איחוד האמירויות הערביות, השייח׳ מוחמד בן זאיד אאל נהיא.

ההכרח לפעול בכל דרך לשחרור החטופות והחטופים הישראליים הנמצאים בידי מרצחי ארגון הטרור חמאס, הוא שעמד במרכז פגישתו של נשיא המדינה יצחק הרצוג עם נשיא איחוד האמירויות הערביות, השייח׳ מוחמד בן זאיד אאל נהיאן.

נשיא המדינה הדגיש את החובה ההומניטרית לשחרור החטופים, המוטלת על כל משפחת העמים ומנהיגי האזור בפרט, ובתוך כך תיאר את תמונת המצב הנוכחית המשתקפת מהנתונים שבידיו. הנשיא פנה לידידו השייח' בן זאיד בבקשה להפעיל את מלוא כובד משקלו המדיני על מנת לקדם ולהאיץ את השבת הבנות והבנים הביתה.

נשיא איחוד האמירויות הדגיש את החובה והצורך להכניס סיוע הומניטרי לעזה. כמו כן, הודה לנשיא המדינה על שיתוף הפעולה בין ישראל לאיחוד האמירויות שאפשר את הגדלת הסיוע ההומניטרי, בניית בית חולים שדה באצטדיון ברפיח, וכן הוצאת ילדים פצועים לטיפול באמירויות.

בפגישה נכחו גם ראש המטה לביטחון לאומי צחי הנגבי, מנכ"ל בית הנשיא אייל שויקי ומנכ"ל משרד החוץ רונן לוי.

על מטוס הנשיא שנחת באיחוד האמירויות, הופיע הכיתוב Bring them home הקורא להשבת החטופים המוחזקים בשבי בידי ארגון הטרור חמאס, חזרה לביתם. בהמשך יקיים הנשיא סדרת פגישות מדיניות וכן ישתתף ויישא דברים בועידת האקלים COP 28.

 

יצחק הרצוג חמאס איחוד האמירויות מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד