תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ח אדר א' התשפ"ד
27.02.2024
צפו בתיעוד

רומניה ואוקראינה: המסע של שטפנשט לציוני הצדיקים

תיעוד מיוחד של מסע קהילת שטפנשט לציון האדמו"ר הראשון הטמון ברומניה לרגל יום היארצייט ולציונו של אביו הסבא קדישא מרוז'ין. צפו בוידאו וגלריה של הצלם דובי קורן  

רומניה ואוקראינה: המסע של שטפנשט לציוני הצדיקים
מסע שטפנשט לרומניה ואוקראינה צילום: דובי קורן

ביום ההילולא ה155 של האדמו"ר הראשון משטפנשט זצ"ל בנו של הסבא קדישא מרוז'ין זצ"ל, נערכה תפילת רבים על ציון קדשו בעיר יאס שברומניה על ידי קבוצה של עשרות איש שזכו לשהות בציון קברו ביאס ברומניה.

בראשות המסע השתתפו רבנים, אישי ציבור ורבים המבקשים לפקוד את קבר בעל ההילולא ולהעתיר לישועת הכלל והפרט.

רבי מנחם נחום משטפנשט היה בנו הרביעי של הסבא קדישא מרוז'ין זצ"ל מיסד חסידות שטפנשט והחצר החסידית הראשונה שהוקמה ברומניה הישנה.

בשנת תרי"ב מיד עם הסתלקות אביו הרה"ק הסבא קדישא מרוז'ין זיע"א, חצר קודשו שימשה כאבן שואבת לרבבות יהודים שניאותו לאורו הגדול ושאבו ממנו מלא חופנים הנהגה חסידית וישועות מדהימות שהיה משפיע לרוב כנודע, אף אביו הסבא קדישא מרוז'ין זצ"ל התבטא עליו: "בני רבי מנחם נחום הוא כנגד סדר נזיקין שהמשנה הראשונה היא בבא קמא ארבע אבות נזיקין והוא יוכל לעמוד כנגד כל המזיקים שבעולם ולהכניעם" ובעל ההילולא עצמו התבטא ואמר שכשהוא קורא את ספר התהילים בכוחו להשפיע ישועות לכל המסתופפים בצילו,.

ידועה עדותו של הגאון רבי גרשון לפידות זצ"ל רבה של שכונת בית ישראל בירושלים שהסתופף בצילו של בעל ההילולא ששמע מפה קדשו: "אשר אצלו ניתן לפעול ישועות בניקל". לאחר ההילולה נסעו רבני ומשתתפי המסע המאורגן על ידי מוסדות שטפנשט בראשות הרה"ג רבי אברהם יעקב סלמון בטיסה לטשערנוביץ שבאוקראינה לציונו של אביו הרה"ק רבי ישראל מרוז'ין זצוק"ל  ומשם נסעו להעתיר על הכלל והפרט ביונו של אור שבעת הימים הבעש"ט הקדוש זי"ע.

צפו מיוחד מהמסע

 

אוקראינה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד