י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
ברוך מתיר אסורים

הבטיח שיקנה תפילין אם אמו תשוחרר משבי חמאס וקיים את הבטחתו

אמו של נדב שגיא נחטפה ב-7 לאוקטובר לעזה מביתה בקיבוץ ניר עוז. נדב גדל בקיבוץ ניר עוז וכל קשר בינו לבין דת מקרי בהחלט. נדב התחייב לרכוש תפילין אם אמו תשתחרר מהשבי, והוא קיים את ההבטחה

הבטיח שיקנה תפילין אם אמו תשוחרר משבי חמאס וקיים את הבטחתו
נדב שגיא מניח תפילין צילום: באדיבות המצלם

אמו של נדב שגיא סמנכ"ל הקריאייטיב במשרד הפרסום 'גל אורן לרנר' נחטפה ב-7 לאוקטובר. נדב מכיר את המגזר החרדי והדתי למעלה מ-20 שנה במסגרת עבודתו. נדב גדל בקיבוץ ניר עוז, וכל קשר בינו לבין דת מקרי בהחלט, למעשה לא קיים. נדב הרים הרבה קמפיינים למגזר החרדי והדתי ב-20 השנה האחרונות, אך ללא קשר בינו לבינם.

ההתכתבות על התפילין אם האמא תשוחרר

אמא של נדב, עדה שגיא, נחטפה לעזה מניר עוז בבוקר הנורא ב-7 באוקטובר. היא שוחררה במסגרת אחת הפעימות בעסקת חילופי אסירים וחטופים בתיווך קטאר, אך הדרמה במשפחה נמשכה עד הרגע האחרון.

אורן אלימלך, מנכ"ל ובעלים של פרסום גל אורן החברה בה עובד נדב, סיפר כי "בבוקר ה-8 לאוקטובר קיבלתי ממנו טלפון "אורן אמא נעדרת". לאחר שבועיים הגיעה ההודעה הרשמית, עדה שגיא נחטפה והיא נמצאת בידי החמאס".

אורן מספר כי החל מאותו רגע המשרד כולו התגייס לכל עזרה ותמיכה שניתן להציע. הבנות עשו הפרשות חלה, חולקו ספרי תהילים, תפילות נאמרו, אך נדב הודה לכולם בנימוס גם כשלא כל כך התחבר.

"והנה ביום חמישי לפני כ-10 ימים כשהחלו שחרורי החטופים קיבלתי ממנו הודעה "היי לצערי אמא לא בין המשתחררים בשלב הזה". כל שיכולתי לעשות זה לחזק ולומר שאנחנו נמשיך להתפלל, והוספתי שאולי כדאי שגם הוא ינסה, הוא שאל איך, והצעתי לקנות לו תפילין. נדב התנה "אם אמא משתחררת בעסקה הזו".

בבוקר יום שלישי האחרון אורן קיבל הודעה מנדב, שאמו בין המשוחררים: "תכין את התפילין" כתב נדב.

אורן הודה לרב פרץ איינהורן שאירגן את התפילין החדשות מהרגע להרגע.

חמאס הנחת תפילין מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד