תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ט אדר א' התשפ"ד
28.02.2024
בדיון בוועדת הכספים

משפחות החטופים: האם הממשלה ויתרה על 136 חטופים?

נציגי משפחות החטופים נשאו דברים בפתח ישיבת ועדת הכספים. עופרי ביבס: "אנחנו שומעים את העדויות של מי שחוזר, כל יום הוא סכנת חיים". נועם דן: "אני רוצה לדעת האם ממשלת ישראל ויתרה על 136 חטופים"

משפחות החטופים: האם הממשלה ויתרה על 136 חטופים?
כפיר ביבס בן 10 חודשים חטוף בעזה צילום: באדיבות המצלם

נציגי משפחות החטופים נשאו הבוקר (שני) דברים בפתח דיון ועדת הכספים.

עופרי ביבס אחותו של ירדן אמרה בדיון: "אנחנו באים לפה משפחות החטופים, כי חשוב לנו להמשיך ולהזכיר שהמחויבות העליונה והיחידה של הממשלה מבחינתנו, זה להחזיר את המשפחות שלנו".

ביבס הוסיפה: "אני שומעת כל מיני ריבים על התקציב, זה כל כך מיותר, כולם ביחד צריכים לעשות הכל כדי להחזיר אותם, אנחנו שומעים את העדויות של מי שחוזר, כל יום הוא סכנת חיים.

אני לא מדברת על כפיר שהוא בן 11 חודשים, אריאל בן 4, אנחנו שומעים מה התנאים התזונתיים, ההיגיינה, שירי שם לבד. זה גם אם מתעלמים מהודעת חמאס, כי אנחנו חושבים שהם חיים. אנחנו דורשים שהם יחזרו מהר.

אח שלי שמעבר לזה שנראה כמו חצי בנאדם, קיבל את הבשורה הכי קשה שניתן לקבל ולבד בשבי, בלי לדעת אם זה נכון או לא, מבחינתו זה נכון. אני יודעת מה המצב שלו ואין לו עוד יום להישאר שם, יש לו חבל תלייה מסביב לראש וכל יום הוא מתהדק, ממשלת ישראל צריכה לעשות הכל, אנחנו עם שמקדש חיים, זה צריך לפתוח כל דיון, זה כל מה שצריך לדבר עליו, מבחינתנו אין חשוב מזה, זה עתיד המדינה, זה הפנים שלה. אני מתחננת שכל מי שיוצא מהחדר שזה מה שיהיה לו בראש, אי אפשר יותר לחכות, זו העדיפות העליונה והמטרה הראשונה", אמרה.

נועם דן, ממשפחתם של סהר וארז קלדרון ששוחררו ואביהם עופר עדיין בשבי אמרה: "אני רוצה לדעת אם ויתרו עלינו, אם ממשלת ישראל, אם מדינת ישראל ויתרה על 136 האנשים האלה. אוכל לעמוד בזה אם יגידו לי ויתרנו, זה לא עונה על המטרות שלנו. אני רוצה שיהיו מספיק הגונים שרי ושרות הממשלה, אני רוצה לדעת אם ויתרו עלי".

עוד אמרה: "אם אתמול יכול היה פולארד שנלחם כ"כ להביא אותו לומר שלסתום למשפחות את הפה, כנראה אנחנו הגיבנת שמפריעה להתנהלות. אם יש פה 136 אנשים שאנחנו עוקדים לטובת הביטחון, אז יש פה אשליה, לא יהיו מתיישבים, לא יהיה מי שיבוא למילואים, מי שיתגייס, אנחנו נחטפנו עם פיג'מות, התחושה שוויתרתם עלינו, אם ראש הממשלה שלי אומר באותה מסיבת עיתונאים, שיש 3 יעדים והסדר שלהם משתנה, כאילו מיטוט החמאס זה לא משימה שיש זמן לעשות, הדבר היחיד שאי אפשר לעשות זה להחזיר את החטופים והחטופות, סער וארז חזרו עם עדויות שאני לא יכולה לספר.

אנחנו יודעים ש-3 חטופים נפגעו מאש כוחותינו, השאלה אם ויתרו עלינו, אם זה מחיר יקר מידי אני רוצה שתגידו לי. יש הטעייה ציבורית, אני לא העול, משפחות החטופים זה אתם, חטפו לנו את המדינה ואת הערכים שלנו. ערך חיי אדם זה ערך, למוטט את החמאס זה לא ערך, זו משימה ויהיה לזה זמן. אתם מדברים על כספים קואליציוניים, כאילו אין דבר אחר, אני לא ההפרעה שלכם, יש כאן הפקרה מתמשכת ולי יש דם על הידיים, כי אם אני מגיעה לכאן ואתם לא מבינים שאי אפשר לדבר על משהו אחר, אז אני לא בסדר. לא תהייה ועדה, לא אופוזיציה ולא קואליציה אם נדרוס את הברית הזו בין המדינה והעם, המדינה זה אני", אמרה.

הכנסת שחרור חטופים מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד