תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"ב אדר א' התשפ"ד
02.03.2024

במרכז רבני אירופה נערכים לקראת פרויקט "ביחד נגביר את האור"

ביוזמת "מרכז רבני אירופה" למעלה ממאה אלף ערכות חנוכה יעשו את דרכם באמצעות 4 חברות שילוח ברחבי אירופה לעשרות אלפי יהודים • הרב אריה גולדברג: "נגרום לכמה שיותר יהודים ברחבי אירופה שידליקו את נרות החנוכה"

במרכז רבני אירופה נערכים לקראת פרויקט "ביחד נגביר את האור"
הדלקת נרות חנוכה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

כמידי שנה בשנה, גם השנה ב"מרכז רבני אירופה" יוזמים פרויקט ענק במסגרתו יחולקו למעלה ממאה אלף ערכות חנוכה לעשרות אלפי היהודים הפרוסים ברחבי אירופה הצמאים להתחבר ליהדות ולמצוות התורה בפרט בימי החנוכה.

עשרות אלפי היהודים המצפים במהלך השנה כולה לקראת חג החנוכה יקבלו ערכות חנוכה שיחולקו על ידי רבני "מרכז רבני אירופה" הכוללת, חנוכייה, נרות, סביבון ונוסח הברכות במספר שפות שונות ליהודי אירופה באשר הם.

ב"מרכז רבני אירופה" מציינים כי השנה לאור המצב הקשה בו שרוי העם היהודי הוחלט להגביר באופן משמעותי את האור על החושך, ובמסגרת כך בימים אלה נערכים לשלוח את עשרות אלפי ערכות החנוכה לכל רחבי אירופה במבצע לוגיסטי מורכב במיוחד וזאת בכדי שהערכות יגיעו עד למקומות הכי נידחים באירופה. המבצע המיוחד נערך ממש בימים אלה בניצוחו של הרב יהודה רייכמן מארגון "בסד" בבלגיה שבאמצעות ארבע חברות שילוח באירופה מנצח על המלאכה הקשה והמורכבת וזאת במטרה כי לא ידח ממנו נידח.

בנוסף, לאור המצב הקשה בארה"ק החליט סמנכ"ל "מרכז רבני אירופה" הרב יוסי ביינהקר להקים יישומון מיוחד שם עשרות אלפי היהודים שידליקו את נרות החנוכה באמצעות הערכה המיוחדת יכניסו את הפרטים שלהם ויצטרפו להגרלת ענק כאשר לזוכים יוענקו פרסים כספיים, כאשר הכל נעשה מתוך מטרה לגרום לכמה שיותר יהודים ברחבי אירופה להדליק את נרות החנוכה ולהגביר את האור על החושך בפרט בימים חשוכים אלה בהם האנטישמיות מרימה ראש ברחבי אירופה.

מנכ"ל "מרכז רבני אירופה", הרב אריה גולדברג אמר כי, "גם השנה אנו יוצאים בפרויקט הענק הזה בכדי לגרום לכמה שיותר יהודים ברחבי אירופה שידליקו את נרות החנוכה. השנה, בעקבות הביקוש הגבוה אנו עושים מאמץ אדיר להגיע לכל יהודי באשר הוא ולהאיר את כל רחבי אירופה באור יקרות של ימי החנוכה. אני מודה מעומק הלב ליו"ר המרכז, הרב מנחם מרגולין אשר לא חסך במשאבים ובמאמצים וזאת בכדי להוציא מן הכח אל הפועל את הפרויקט האדיר הזה".

יצוין כי חלוקת הערכות תתבצע ע"י רבני הקהילות ברחבי אירופה כאשר עד לחג החנוכה למעלה ממאה אלף יהודים ברחבי אירופה, ועד המקומות הנידחים ביותר יזכו לקבל את ערכת החנוכה וידליקו את הנרות בשמחה ובהתרגשות. עוד יצוין כי רבני הקהילות ברחבי אירופה הודו מעומק הלב להנהלת "מרכז רבני אירופה" על המבצע הענק לטובת רבני אירופה כאשר באמצעות החנוכיות הם יוכלו לצרף עוד ועוד יהודים למצווה החשובה ובכך להאיר את יהדותם ולחבר אותם לעם ישראל בסיעתא דשמיא.

חנוכה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד