תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"ב אדר א' התשפ"ד
02.03.2024
הפנה אצבע מאשימה

משפחות שכולות מהשומרון הפגינו מול ביתו של דן הראל: "תתנצל עכשיו!"

מפסיקים לשתוק: נציגי המשפחות רן, רסלר וברוך מהשומרון, שיקירהן נהרגו כשלחמו בעוטף עזה, הפגינו יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, במודיעין מול ביתו של דן הראל, מפקד ההתנתקות לשעבר, שהפנה אצבע מאשימה אל השומרון בטבח בעוטף. שרה בן יצחק אחותו של רס"ן אורוש רן אמרה: "ניסיון מפלג ומיותר", יוסי דגן: "מפגן שנאה במקום סולידריות - זו לא בושה לבקש סליחה"

משפחות שכולות מהשומרון הפגינו מול ביתו של דן הראל: "תתנצל עכשיו!"
דן הראל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפחות שכולות מהשומרון שיקיריהן נהרגו בהגנה על תושבי הקיבוצים והערים בעוטף עזה הפגינו אתמול (חמישי) יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן במודיעין מול ביתו של אלוף במיל. דן הראל, שפיקד על תוכנית  הגירוש ('ההתנתקות'), לאחר שהראל הפנה אצבע מאשימה דווקא אל השומרון בטבח הנורא בעוטף עזה.

המפגינים דרשו מדן הראל להראל להתנצל עכשיו. בין נציגי המשפחות השכולות אשר הפגינו היום היו עמיחי רסלר מקדומים, אביו של גיבור ישראל סמ"ר דביר רסלר שנפל בקרב בשמחת תורה במוצב סמול לקיבוץ נירים, כשהגן בגופו על חבריו וספג בגופו מטעו חבלה,

 שרה בן יצחק מגבעות איתמר, אחותו של רס"ן אור (אורוש) רן מהמאחז "גבעות עולם" ובנו של "אבי המאחזים" אברי רן, שנפל מות גיבורים כשחילץ את תושבי קיבוץ כפר עזה ב-7 לאוקטובר ואבי ברוך יו"ר ועד הישוב קרית נטפים - אביה של סמ"ר (במיל.) עדי ברוך בשומרון, שנהרגה כחיילת במילואים מרקטה של חמאס בהגנה על תושבי שדרות.

שרה בן יצחק, אחותו של רס"ן אורוש רן, מפקד פלגה בדובדבן אשר נהרג כשחילץ תושבים בכפר עזה אמרה מול ביתו של הראל:

"אח שלי נהרג בכפר עזה בשמחת תורה בזמן שהוא חילץ אנשים מהממ"דים . יש לי עכשיו שלושה אחים לוחמים כעת בעזה ועוד אחד בגבול לבנון.

עצם האמירה הזאת שמנסה להסית את האשמה מאיזשהו דרג מדיני, ביטחוני או פוליטי ולהעביר אותה אלינו התושבים, שבסה"כ מבקשים לנסוע בכבישים בבטחה ולהתקיים בזמן שאנחנו שולחים את הגברים שלנו להילחם, הוא ניסיון מפלג ומיותר".

אבי ברוך, אביה של סמ"ר עדי ברוך הי"ד שנפלה בשדרות, הוסיף:  "היא גרה בקרית נטפים, אבל היא בחרה ללכת לשדרות בגלל שתושבי שדרות ותושבי השומרון הם אותו הדבר. אנחנו עם אחד, אין בניינו הבדל. אין הבדל בין הדם שלה לדם של מי שמשדרות, אז היא הלכה לאיפה שצריך אותה, לאיפה שעם ישראל צריך אותה. אם עם ישראל צריך אותה בשומרון, היא תהיה בשומרון, ואם עם ישראל צריך אותה בשדרות היא תהיה בשדרות. איפה שעם ישראל יהיה צריך אותה, שם היא תהיה. שם אני רוצה שכל אחד מהחיילים, איפה שצריך אותם שם נהיה כדי לשמור על עם ישראל ועל מדינת ישראל".

עמיחי רסלר, אביו של סמ"ר דביר חיים שנהרג בקרב ליד קיבוץ נירים אמר: "אני גאה בבן שלי על זה שהוא היה בגבול עזה. הוא לא חשב איפה הוא נמצא. המטרה הייתה אחת - להגן איפה שאומרים לו להגן. עם זה בעזה, עם זה בחברון, עם זה בחדרה ועם זה ברמת הגולן. בכל מקום שאמרו לו, שם הוא התייצב בגאווה.  ההתנצלות הכי טובה לכל עם ישראל זה שאתה תדאג שכל עם ישראל יהיה בשמחה, וזה יביא לאחדות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהפגין יחד עם המשפחות דרש מדן הראל לבקש סליחה:  "דן הראל, תתנצל עכשיו! זאת לא בושה להגיד:  'סליחה, טעיתי'.  תושבי השומרון הם אזרחי המדינה הזאת בדיוק כמו כל אדם אחר.  הדם שלנו לא פחות אדום מהדם של אף אחד אחר. אנחנו עם אחד ותושבי השומרון נלחמים בשביל תושבי הדרום, ותושבי הדרום נלחמים בשביל תושבי הצפון, ותושבי הצפון נלחמים בשביל תשובי השומרון.  מאיפה אנשים שואבים את הרעל הזה?! את השנאה הזו?!

היינו מצפים ממי שפיקד על ה'התנתקות', על הגירוש האכזרי של היהודים מגוש קטיף - שבגללו הגיעה עלינו השואה הזו - היינו מצפים ממנו להתנצל,  או לכל הפחות לשתוק.

אבל לבוא ולהאשים בעזות פנים ולהפנות אצבע לתושבי השומרון, לביטחון של תושבי השומרון שהממשלה לא בסדר כי היא דרשה שלא יהיה אף פיגוע ולהסיט עוד כוחות?  זה גם לא נכון!

 וגם אם זה היה נכון, אז מה?! מגיע לנו ביטחון כמו כל מקום אחר במדינת ישראל, וצה"ל הוא זה שמנהל את המלחמה.

כל תושבי השומרון, וכל עם ישראל מצפים להפסיק את ההסתה, להפסיק את השנאה החולנית,

ובעיקר מצפים ממך, דן הראל, להתנצלות. אתה צריך להתנצל בפני המשפחות האלו, אתה צריך להתנצל בפני תושבי השומרון, ולהתנצל בפני כל עם ישראל" - הוסיף דגן.

נזכיר כי הראל אמר באולפנים כי אסון ה-7.10 התרחש משום שהועברו חיילים להגן על תושבי יו"ש שנתונים תחת פיגועי ירי יומיומיים. לדבריו:  "היו הרבה פיגועי טרור, באיו"ש, אבל הלחץ המאוד גדול של הממשלה על הצבא".

"זה קרה משילוב קטלני של חוסר מוכנות של הצבא. אין התרעה, ולחץ בלתי נסבל של הממשלה להעלות את מירב הסד"כ לאיוש. בסופו של דבר, כשאתה באיוש מאפשר כניסה לקבר יוסף לדוגמה, אבל צריך חטיבה כדי לאבטח את הכמה אוטובוסים שנכנסים, או לשלוח גדוד וחצי מהדרום כדי לאבטח את הסוכה של מר סוכות שהייתה בתוך חווארה. אז אתה מגיע למצב שאין מספיק כוחות. זאת שגיאה חמורה של הצבא", אמר הראל.

יהודה ושומרון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד