י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
בצל המלחמה

בוטלה העלאת שכר נשיא המדינה, ראה"מ ושופטים

על רקע מלחמת חרבות ברזל: ועדת הכספים אישרה את ביטול עדכון שכר נושאי משרה שונים בשנת 2024. מדובר בשכר שרים וסגני שרים, נשיא המדינה, ונושאי משרה שיפוטית, כאשר גם לגבי עדכון השכר בשנת 2025 עליית השכר שבוטלה לא תובא בחשבון

בוטלה העלאת שכר נשיא המדינה, ראה"מ ושופטים
ח"כ משה גפני בוועדת הכספים צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת הכספים אישרה היום (שני) את החלטות שכר שרים וסגני שרים/נשיא המדינה/נושאי משרה שיפוטית (הוראת שעה - חרבות ברזל), התשפ"ד-2023, הקובעת את ביטול העדכון בשכר גורמים אלה ב- 1 בינואר הקרוב.

שכרם צפוי היה לעלות בתחילת 2024, לפי שיעור עליית השכר הממוצע במשק.

כך נקבע כי ביום 1 בינואר 2024 לא יעודכן שכר גורמים אלה, ובהתאם גם בעת עדכון השכר בינואר 2025 ישתנה שכרם בהתאם לשכר הממוצע לעומת שכר היסוד שעל פיו אמור היה להיות מחושב השכר בינואר 2024 אילולא התקבלה המלצה זו, כך שעליית השכר הממוצע בשנת 2023 לא תובא בחשבון.

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני אמר: "פנה אליי ח"כ רביבו וגם ח"כ בליאק, ושמחתי על כך כי גם אני התכוונתי לפעול בעניין. ישנה חלוקה - הפיקוח על נושאי משרה והשכר של חברי הכנסת נמצא בוועדת הכנסת והפיקוח על נשיא המדינה, השרים והשופטים נמצאים בוועדת הכספים. השכר איננו שכר נמוך ולכן סיכמתי עם ח"כ אופיר כץ שאנחנו נעשה את זה יחד, הוא יעשה את זה בוועדת הכנסת על חברי הכנסת ואני אביא את זה לכאן".

כלל חברי הוועדה הביעו הסכמה בנוגע להחלת ההחלטה נוכח המלחמה והצרכים הכלכליים השונים במדינה.

מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט אמר: "אנחנו מצטרפים בהסכמה מלאה להצעה, הנסיבות והמצב מחייבים את זה ואין שאלה".

השופט ירון לוי, נציג השופטים אמר: "התבקשתי גם לייצג את נושאי המשרה האחרים, בעת חריגה זו שנחתה עלינו וגובה מהציבור הישראלי מחירים כבדים מנשוא, נדרש הציבור כולו להתגייסות וכמובן גם שופטי ישראל מקבלים זאת".

נציג האוצר ציין כי בשנה הראשונה החיסכון הוא של כ-52 מיליון ₪ על כל נושאי המשרה, כולל חברי הכנסת, 46 מיליון ₪ מתוכם בגין נושאי משרה שיפוטית.

מלחמת חרבות ברזל הכנסת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד