ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
"נתמוך בכל מהלך להחלפתה"

לפיד: "גנץ, איזנקוט וסער צריכים לעזוב את הממשלה"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד קרא לראשי המחנה הממלכתי לפרוש הממשלה. לפיד הוסיף: "יש עתיד תתן 24 אצבעות לכל מהלך של החלפת ממשלה"

לפיד: "גנץ, איזנקוט וסער צריכים לעזוב את הממשלה"
ראש האופוזיציה יאיר לפיד צילום: באדיבות המצלם

ראש האופוזיציה יאיר לפיד קרא היום (שני) בפתיחת ישיבת סיעת 'יש עתיד' למפלגת המחנה הממלכתי לפרוש מן הממשלה.

לפיד אמר: "בני גנץ, גדי איינקוט וגדעון סער צריכים לעזוב את הממשלה. הממשלה הזו לא כשירה להוביל את המלחמה. נתניהו לא כשיר להוביל את המדינה.

זו ממשלה שבה הקבינט הבטחוני הפך לזירה של התקפות רעילות על צה"ל. זו ממשלה שממשיכה להעביר,  בעיצומה של המלחמה, מיליארדי שקלים לכספים קואליציוניים מחפירים. זו ממשלה שאין לה עשיה מדינית ולא הגדירה תכלית אסטרטגית למלחמה".  

לפיד הוסיף: "בני, גדי וגדעון נכנסו לשבת תחת נתניהו מפני שהאמינו שזה לטובת המדינה. אולי זה היה נכון לפני שלושה חודשים, זה בטח לא נכון עכשיו. זו לא ממשלת אחדות, זו לא ממשלת חירום. הם לא מצילים את מדינת ישראל, הם מצילים את נתניהו.

למען הלוחמים שלנו, למען החטופים והמפונים, לא נכון להשאיר בשלטון את בן גביר וסמוטריץ' וסטרוק. למען המילואימניקים ובני המשפחות שלהם לא נכון לתת להם להעביר עוד תקציב עברייני ומושחת".

לדבריו, "כבר שבועות ארוכים מכונת הרעל של נתניהו ועוזריו תוקפת את הרמטכ"ל, את הצבא, את המפקדים והלוחמים. כל ישיבה של הקבינט הופכת להתקפה רעילה על הצבא.

גדי ובני היו רמטכ"לים. הם לא יכולים לתת לזה יד. כמה שהם לא ימחו, כמה הודעות גינוי שהם לא יוציאו, כל עוד הם שם, כל עוד הם יושבים תחת נתניהו, הם נותנים לזה לגיטימציה.

מדינת ישראל צריכה ממשלה אחרת, וראש ממשלה אחר. יש עתיד תתן 24 אצבעות לכל מהלך של החלפת ממשלה. או בבחירות, או בממשלה חליפית. בראשה יכול לעמוד בני, גדי, יולי, כל מי שהם ירצו אנחנו נתמוך.

אפשר להקים תוך זמן קצר ממשלה רחבה, הגונה, אכפתית, שתתן גיבוי לצה"ל, תעזור למילואימניקים, תעביר תקציב לטובת אזרחי ישראל. ממשלה שתחזיר את המפונים לביתם, תשים על השולחן תוכנית שיקום לאומית ותתחיל לבנות פה מציאות אחרת", כך לפיד.גדי איזנקוט יאיר לפיד גדעון סער בני גנץ מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד