י' אייר התשפ"ד
18.05.2024
"נתניהו איבד את אמון ביידן"

לפיד: "הממשלה הזו לא יודעת לנהל את המלחמה"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף את הממשלה בפתח ישיבת הסיעה וטען כי היא לא יודעת לנהל את המלחמה. לפיד הצהיר: "יש עתיד מוכנה בכל רגע נתון לתת 24 אצבעות לממשלה חליפית, עם ראש ממשלה אחר"

לפיד: "הממשלה הזו לא יודעת לנהל את המלחמה"
ראש האופוזיציה יאיר לפיד צילום: מתוך הסרטון

ראש האופוזיציה יאיר לפיד דיבר היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה ומסר הצהרה לתקשורת בה תקף כמו בכל השבועות האחרונים את מדיניות הממשלה וטען כי היא לא יודעת לנהל את המלחמה.

בפתח דבריו טען לפיד: "מדינת ישראל צריכה שינוי. אנחנו מוכרחים שינוי. עכשיו. אי אפשר יותר לחכות. הממשלה הזו לא יודעת לנהל את המלחמה, דוחפת אותנו עמוק למשבר כלכלי שפוגע בכיס של כל אזרח, סיבכה אותנו בהאג. הממשלה הזו לא כשירה לנהל את המלחמה, נתניהו לא כשיר לנהל את המדינה".

לפיד התייחס להעברת התקציב בממשלה ותקף: "הם ממשיכים להעביר מיליארדים בכספים קואליציוניים, לא מוכנים לסגור משרדים מיותרים. לפני שבוע שיקלי הודיע שהוא סוגר את המשרד לשוויון חברתי כי הוא מיותר וזה סתם בזבוז כסף. היום הודיעו שפותחים אותו מחדש כדי שיהיה סידור עבודה למאי גולן.

כל זה קורה בזמן שמילואימניקים בכל הארץ מתמוטטים כלכלית, עסקים קטנים קורסים. למדינת ישראל יש היום ממשלה גדולה מדי וצבא קטן מדי. זה צריך להיות להיפך. מול האתגרים העומדים בפנינו אנחנו צריכים ממשלה הרבה יותר קטנה וצבא הרבה יותר גדול.

הממשלה הזו מקצצת בסל התרופות ובמערך בריאות הנפש, ומוסיפה מאות מיליונים למפעל הג'ובים הקרוי "זהות יהודית". מקצצת בתקציבי החינוך המיוחד, ומוסיפה כסף לאברכים שלא עובדים ולא מתגייסים. אחר כך יש להם את החוצפה להטיף לנו על אחדות העם. העם מאוחד, הבעיה היא הממשלה".

לפיד המשיך ותקף: "ישיבות הקבינט ממשיכות להיות זירה מחפירה של השתלחויות, של מריבות, של דיונים שלא הולכים לשום מקום. בזמן מלחמה ראש הממשלה לא מדבר עם שר הבטחון. מביאים במיוחד את אמסלם כדי שיצעק על הרמטכ"ל. מנהלים מסע הסתה נגד מפקדי צה"ל וכוחות הבטחון. רק על זה, צריך לפטר אותם.

נתניהו איבד את אמונו של הנשיא האמריקאי הידידותי ביותר שישב אי פעם בבית הלבן. הוא איבד שליטה על השרים והח"כים הקיצונים שלו, הם שגורמים לנו נזק בל ישוער בזירה הבינלאומית. אי אפשר להמשיך ככה. המדינה מוכרחה שינוי".

לדבריו, "אנחנו יכולים תוך כמה שבועות להיות עם ממשלה אחרת. היא תתמקד במילואימניקים ובמשפחות שלהם, תחזק את הציבור היצרני והעובד, תכין תוכנית מדינית ליום שאחרי, תיתן בטחון לאזרחי ישראל. זה לא בשמים, זה נקרא ממשלה עובדת. ממשלה שעושה את התפקיד שלה.  

יש עתיד מוכנה בכל רגע נתון לתת 24 אצבעות לממשלה חליפית, עם ראש ממשלה אחר. אם לא, אנחנו צריכים לצאת לבחירות בזק, ולחזור עם ממשלה אחרת. עם הממשלה הנוכחית אי אפשר להמשיך. צריך לפטר אותה", כך לפיד.

יאיר לפיד מלחמת חרבות ברזל בנימין נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 13 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד