י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
הוקם מאהל "הזמן אז"ל"

החטופה פנתה לנתניהו: "האם יש מחיר לחיים שלי?"

משפחות החטופים מתבצרות מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים והקימו את מאהל "הזמן אז"ל" | גבריאלה ליימברג, שחזרה משבי החמאס: ״אדוני ראש הממשלה, כל יום בשבי הוא גיהנום. החטופים הופקרו במשמרת שלך וחייבים להציל אותם״

החטופה פנתה לנתניהו: "האם יש מחיר לחיים שלי?"
מחאת משפחות החטופים צילום: מטה המשפחות

ברקע "מתווה 90 הימים" ביוזמת מצרים וקטאר, משפחות החטופים, לצד משפחות החטופים הנרצחים, קיימו הערב (ראשון), הצהרה לתקשורת מחוץ למעונו של ראש הממשלה בימין נתניהו. הצהרת המשפחות נמסרה ברקע הודעת ראש הממשלה כי העסקה תגרום למותם של חללי צה"ל להיות לשווא.

גבריאלה ליימברג, שחזרה משבי חמאס, אחיה וגיסה עדיין מוחזקים בשבי נאמה במחאה ואמרה: "אדוני ראש הממשלה, שמי גבריאלה ליימברג ושוחררתי אחרי 53 ימים משבי חמאס. זו לא קלישאה כשאנחנו אומרים שהזמן שלהם אוזל, אני עומדת כאן ויכולה להעיד- כל יום בשבי הוא גיהנום ואני לא מאחלת לאף אחד לחוות אפילו שעה אחת התופת הזו".

עוד הוסיפה ואמרה: "החיילים והחטופים הופקרו במשמרת שלך וזה הזמן להציל אותנו כחברה. במדינה דמוקרטית. זו חובתך הראשונה! תסתכל עליי, אחת מבין אזרחי המדינה שאתה עומד בראשה, שנחטפה בפתאומיות בלא עוול בכפי ב7 באוקטובר, האם יש מחיר לחיים שלי? לחיי החטופים?".

אורין גנץ, אמה של עדן זכריה הי"ד שנרצחה בשבי חמאס, פנתה ואמרה: "הבת שלי נחטפה ב7 באוקטובר וב12.12 קיבלתי אותה כגופה. הבת שלי לא מתה סתם, היא מתה במשמרת של כל אחד ואחד מאיתנו, ואנחנו חייבים לשאול את עצמינו: מה אנחנו עושים כדי להחזיר את שאר החטופים? כל אחד מאיתנו צריך לשאול את זה כל הזמן. אין להם זמן, בשבי אין מחר! אני חוויתי את זה על בשרי. קבינט הממשלה וראש הממשלה בנימין נתניהו, אנחנו סומכים עליכם! אין מישהו אחר שיכול להחזיר אותם, רק אתם!".

במחאה הערב. צילום: מטה המשפחות.

גלעד קורנגולד, אביו של טל שוהם המוחזק עדיין בעזה, אמר במחאה: "בשלושת השבועות האחרונים, כל יום יש לנו נרצח חדש! בסוף נצטרך לשלם מחיר כבד מאוד גם על הגופות, הרי חמאס אלוף במסחר גופות. אנחנו מבינים באיזה מצב החטופים נמצאים כי צה"ל חושף כל פעם עוד מנהרה בה הם הוחזקו וכולנו רואים בתמונות עד כמה רעים תנאי הכליאה. אני פונה לראש הממשלה: בתקופה שלך יירשם בפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שראש ממשלה הזניח 136 חטופים! אתה רוצה להיות הראשון שמפקיר חיילים שנתנו את חייהם למדינה, שמפקיר חטופים חפים מפשע? אתם מוכרחים לקיים כל עסקה ולהחזיר אותם מייד אחרת זה ייזכר לדראון עולם!".

שי בנימין, בתו של רון בנימין החטוף בעזה, נאמה ואמרה: "כל הזמן אנחנו שומעים על עוד חטופים שנרצחו כאילו אנחנו בתוך רולטה רוסית. אני לא יכולה לחכות כל יום לשמוע איזה חטוף הוצא להורג. עד עכשיו התחננו אבל עכשיו זה נגמר, הפעם אני דורשת: תחזירו אותם הבייתה. אני רוצה את אבא שלי בבית! איך אפשר לחיות במדינה שמפקירה אזרחים? לאיזו מדינה אני אביא את הילדים שלי? הם צריכים לחזור עכשיו".

מלחמת חרבות ברזל מטה משפחות החטופים בנימין נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד