ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
תתקיים הצבעה

ועדת הכנסת תקיים דיון נוסף בבקשה להדיח את ח"כ כסיף

ועדת הכנסת תשוב ותתכנס לדון בבקשה להפסקת כהונתו בכנסת של חבר הכנסת עופר כסיף. הדיון יתחדש בשעה 11:00 עם דבריה של עו"ד אביטל סומפולינסקי, המשנה ליועצת המשפטית לממשלה. בסוף הדיון יחליטו חברי הוועדה האם לקבל את הבקשה

ועדת הכנסת תקיים דיון נוסף בבקשה להדיח את ח"כ כסיף
ח"כ עופר כסיף צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ועדת הכנסת תשוב ותתכנס הבוקר (שלישי) לדון בבקשה להפסקת כהונתו בכנסת של חבר הכנסת עופר כסיף.

בדיון שהחל אתמול, נימק ח"כ עודד פורר, יוזם הישיבה, את בקשתו לקיום הדיון ואמר: "אפשר לראות כאילו העתירה להאג הוגשה ע"י כסיף עצמו ואם הייתה מתקבלת, הדבר היה מביא לפגיעה בביטחון ישראל. זה לא פוסט בפייסבוק, אלא לקיחת צד נגד מדינת ישראל. מטרת ההדחה היא לא ענישה או הרתעה, אלא הגנה בפני מי שמנסה לחסל אותה. כשמדינת ישראל מלקקת את פצעיה, כסיף תומך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל ולכן חייבים להדיח אותו".

מנגד, עו"ד מיכאל ספרד, בא כוחו של ח"כ כסיף אמר לחברי הכנסת:" יכולים להיות דברים שאתם תופסים כמסוכנים ובלתי ראויים אבל הם אינם עילה להדחה. העילה היחידה היא תמיכה במאבק מזוין של החמאס. זו ההאשמה וכל היתר זה צבע. בעניין הזה הבקשה וגוף הראיות הוא לא גבולי ולא אפור. הראיות נמצאות בגלקסיה ובפלנטה אחרת. אין לכם את האפשרות להגיע למסקנה שח"כ כסיף תומך במאבק המזוין ושזה מאפיין דומיננטי של פעילותו ושאין כל ספק שזה המצב".

ח"כ עופר כסיף הוסיף כי "הבקשה להדחתי נשענת על שקר. התפיסה המוסרית החד משמעית שלי היא נגד הטבח וכל פגיעה בחפים מפשע. חתמתי על העצומה המדוברת מתוך אמונה שרק הפסקת אש תחזיר את החטופים ותמנע הרג של פלסטינים וישראלים. מי שאני אומר שאני תומך במעשי החמאס, אינו מתווכח עמי, אלא משקר ביודעין".

היועצת המשפטית לכנסת, עו"ד שגית אפיק סיכמה את חלקו הראשון של הדיון: "התמיכה הנדרשת צריכה להיות משמעותית במאבק מזוין של ארגון טרור. כאן מדובר בהליך משפטי, שגם אם בישראל רואים בו כהליך בעייתי כנגד ישראל, הוא מתקיים בבית דין בינ"ל שישראל חברה בו. ההתנערות של חברי כנסת רבים מההתבטאות מובנת. עם זאת, ההליך הזה עניינו בעילה מסוימת ועליכם לשאול את עצמכם האם העילה הקבועה בחוק היסוד לעניין תמיכה במאבק מזוין בארגון טרור המהווה הצדקה להליך הפסקת חברות של חבר הכנסת מתקיימת".

הדיון יתחדש בשעה 11:00 עם דבריה של עו"ד אביטל סומפולינסקי, המשנה ליועצת המשפטית לממשלה. בסוף הדיון יחליטו חברי הוועדה האם לקבל את הבקשה. במידה ותאשר הוועדה את הבקשה, היא תועבר להכרעת מליאת הכנסת. שם נדרש רוב של 90 חברי כנסת.

עופר כסיף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד