ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024
נדבקו בחו"ל

שני אחים שלא חוסנו התגלו עם חצבת

שני אחים לא מחוסנים מאזור הקריות חלו בחצבת. ככל הנראה שני האחים נדבקו במהלך שהייה בחו"ל. מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים

שני אחים שלא חוסנו התגלו עם חצבת
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה צילום: unsplash

משרד הבריאות מעדכן על שני אחים לא מחוסנים מאזור הקריות שחלו בחצבת. מאז ספטמבר דווח על שני חולים ממחוז חיפה ושישה ממחוז הצפון, 10 חולים מתל אביב, מקרה אחד מאזור נתניה, ומקרה נוסף מאזור ירושלים. ככל הנראה שני האחים נדבקו במהלך שהייה בחו"ל.

בחקירה אפידמיולוגית התברר כי אחד מהאחים נסע בתחבורה הציבורית ביום חמישי 25.1.24 בשעה 15:30, עלה על קו מספר 4 של המטרונית מתחנת מרכזית חיפה חוף הכרמל וירד בצומת צבר בקרית ביאליק. נוסעים שהיו על המטרונית מתבקשים לוודא כי הם מחוסנים בהתאם להמלצות משרד הבריאות. השלמה לשני חיסונים מגיל שנה, במרווח של חודש ביניהן.

נוסע שנולד לפני 1957 נחשף לנגיף בילדות ולא צריך להתחסן. ילדים עד גיל 6 יש להשלים את החיסונים בטיפות החלב, ילדים מעל גיל 7 יש להשלים חיסונים דרך שירותי הבריאות לתלמיד ומבוגרים בקופות החולים.

משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות שאינן מחוסנות בשתי מנות ולאנשים הסובלים מדיכוי חיסוני ושהיו על המטרונית בשעה זו - לפנות לרופא המשפחה או למוקדים לרפואה דחופה בכדי לקבל חיסון מונע.

מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים.

במידה ומופיעים תסמינים ועד לבירור רפואי יש להימנע משהייה במרחבים ציבוריים כדוגמת קניונים, תחבורה ציבורית וכדומה. המשרד מדגיש את חשיבות מתן חיסוני השגרה כנגד מחלות כמו חצבת שחלקן עלולות לגרום לסיבוכים קשים ולמוות.

חצבת חיסון משרד הבריאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד