י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
תומך נלהב

נשיא ארגנטינה נחת בישראל ונסע לכותל המערבי

במסגרת ביקורו בישראל, נשיא ארגנטינה הגיע היישר עם נחיתתו לביקור בכותל המערבי. הנשיא הנבחר בחר לקיים את ביקורו הראשון מחוץ לגבולות ארגנטינה, בישראל ולפתוח אותו במרכזו הרוחני של העם היהודי 

נשיא ארגנטינה נחת בישראל ונסע לכותל המערבי
נשיא ארגנטינה בכותל המערבי צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

נשיא ארגנטינה הנבחר נחת בישראל והגיע היישר אל הכותל המערבי. הנשיא נשא תפילה אישית בהתרגשות גדולה והדליק נר נשמה לזכרם של הנרצחים במלחמה. "אני רוצה להביע את התמיכה הבלתי מסוייגת למדינת ישראל. אני מגן על הזכות להגנה עצמית של העם בישראל לנוכח תקיפות הטרור. מעולם, הלילה לא יכל לנצח את היום כך שאנחנו נראה את האור ונסיים את המלחמה בצורה מוצלחת" כך אמר הערב נשיא ארגנטינה בביקורו בכותל המערבי.

במסגרת ביקורו הממלכתי בישראל, נשיא ארגנטינה הנבחר - מר חוויאר מיליי, הגיע היישר עם נחיתתו לביקור בכותל המערבי. אל הנשיא התלוו משלחת בראשות הרב שמעון אקסל ואחניש, שמיועד לכהן כשגריר ארגנטינה בישראל, ראש קבינט השרים, שרת החוץ, מזכירת הנשיאות, שרים ובכירים נוספים בממשלתו.

נשיא ארגנטינה חבייר מיליי הדליק נר נשמה לזכרם של הנרצחים במלחמה

את פניו קיבלו, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי אליאב אשר הסבירו לו על חשיבות המקום, וכיסופי העם היהודי לאורך הדורות.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הודה לנשיא על תמיכתו החמה והמובהקת בעם היהודי ובמדינת ישראל, ובירך אותו על הקשר המיוחד שיש לו עם יהודי ארגנטינה והיהדות ועל הודעתו להעביר את שגרירות ארגנטינה לירושלים.

הנשיא הנבחר בחר לקיים את ביקורו הראשון מחוץ לגבולות ארגנטינה, בישראל. ולפתוח אותו במרכזו הרוחני של העם היהודי - הכותל המערבי, ואף צפוי לסיים בו את ביקורו ביום שישי.

במהלך הביקור, הנשיא התרגש מאוד מהמעמד, נשא תפילה חרישית לצד אבני הכותל, והדליק נר נשמה לזכרם של הנרצחים והנופלים הי"ד במלחמת 'חרבות ברזל'.

הנשיא סיים את ביקורו בסיור במסלול החדש של 'הגשר הגדול' במנהרות הכותל וקיבל את אלבום 'מנהרות הכותל המערבי' המגולל את סיפור המקום. הנשיא חתם בספר המבקרים: "אני מבקש חכמה, אומץ, וחוזק כדי להיות ערוץ ראוי לעבודתו של הבורא. רק מילות תודה".

 

מלחמת חרבות ברזל הכותל המערבי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד