ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
מונולוג מזווית פוליטית

גיא פלג על עסקת החטופים: "לא מפסיקים למכור לציבור לוקשים"

העיתונאי גיא פלג שמגיש תוכנית עם מאזינים ברדיו 103FM התייחס לעסקת חטופים אפשרית ואמר: "היעד של נתניהו הוא ביצור שלטונו דרך בריחה מאחריות, לכן לא כססתי ציפורניים לקראת פרסום תשובת חמאס" • צפו במונולוג המלא

גיא פלג על עסקת החטופים: "לא מפסיקים למכור לציבור לוקשים"
גיא פלג ברדיו 103FM צילום: צילום מסך

"אני אומר את זה בכאב ובזהירות - לתחושתי, תנאי העסקה הסופית עם חמאס ברורים", כך אמר גיא פלג בפתח תוכניתו ברדיו 103FM והוסיף: "הדרמה, הציפייה, המשא ומתן הקדחתני, כל אלה טובים אולי כדי לעקר לחץ ציבורי, כדי לתת תחושה שעושים ועושים את הכול כדי לשחרר את החטופים".

פלג המשיך וטען: "בוודאי, הציפייה והדרמה, אלה טובים להעלאת אחוזי הצפייה במהדורות החדשות, אבל לדעתי זה לא ישנה את השורה התחתונה. חמאס לא ישחרר את כל החטופים, אלא בתמורת לשחרורם של רוצחים רבים, מאות או אלפים, רוצחים מתועבים. ובעיקר, וזה הדגש, בתמורה לעצירה סופית ומוחלטת של הלחימה".

הפרשנות של גיא פלג על עסקת החטופים

לדבריו, "לא מפסיקים למכור לציבור לוקשים. סינוואר לא יתפרק מנשקו המרכזי, שאלה החטופים, ויאפשר כשהוא חשוף, להישאר חשוף מול מכונת המלחמה העצומה של צה"ל. תשכחו מזה. הדילמה ברורה וידועה החל מ־7 באוקטובר בלילה. השאר זה אחיזת עיניים".

"למרבה הצער, אני לא רואה היתכנות של עסקה שכזאת עם הממשלה הזאת, עם ראש הממשלה הזה שסדר העדיפויות שלו ברור לדעתי. ושלא תטעו, מיטוט שלטון חמאס אינו היעד המרכזי שלו. היעד הוא ביצור שלטונו דרך בריחה מאחריות. לכן לא כססתי ציפורניים במתח לקראת פרסום תשובת חמאס, ואני לא במתח עכשיו לקראת התשובה הישראלית", הדגיש.

"הבנתי שהמאבק לשחרור החטופים צפוי למרבה אסוננו להיכשל. את כולם יאשימו בסוף, את הצבא שהלחץ הצבאי לא עזר ולא סיפק את הסחורה, את חמאס הרצחני שלא היה מעוניין בעסקה. רק הוא, רק הוא יבקש לצאת נקי מאחריות לאסון הנורא שאירע תחת הנהגתו, אסון שנמשך עם גסיסתם האיטית למוות של חטופנו שהופקרו ב־7 באוקטובר ומופקרים מאז", סיכם פלג.

בנימין נתניהו גיא פלג רדיו 103FM

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 26 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד