ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
לא יודע להפסיד

אחרי שספג מכה: רון קובי פוזל אל מחוזות הקונספירציה

רון קובי לא מקבל את ההפסד הצורב בקרב על ראשות העיר טבריה: "קחו בחשבון שהבחירות בטבריה נגנבו והדמוקרטיה נרמסה. פרטים בהמשך..."

אחרי שספג מכה: רון קובי פוזל אל מחוזות הקונספירציה
רון קובי בבית המשפט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פחות משבוע לאחר ההפסד הצורב של ראש עיריית טבריה לשעבר רון קובי שנכשל בניסיונו לשוב ולכבוש את העיר ממנה הודח על ידי משרד הפנים, נראה כי השריף הטברייני לשעבר, שהתבסס על מצע אנטי-חרדי, אינו יודע לקבל את ההפסד בכבוד והוא כבר פוזל אל מחוזות הקונספירציה וטוען, כמו נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ, כי הבחירות נגנבו במרמה.

קובי, שהגיע רק למקום השלישי במירוץ לראשות העיר, מפרסם פוסטים לא שגרתיים בחשבון הפייסבוק שלו בו הוא טוען כי הבחירות נגנבו ממנו במרמה. 

אמש (ראשון) כתב קובי: "בוקר טוב ושבוע טוב. קחו בחשבון שהבחירות בטבריה נגנבו והדמוקרטיה נרמסה. פרטים בהמשך..."

בהמשך שיתף קובי כתבה שפורסמה 'בחדרי חרדים' ובה מצוטט ראש העיר הנבחר נבעה מכריז כי עסקים יהיו פתוחים בשבת. "הנה, כבר התחילו הצרות של יוסי נבעה, החרדים בחרו בו והם ישר יפגעו בו. וזה לפני המלחמות על הנדל"ן והוועדה לתכנון...."

אחרי הבחירות כתב קובי: "בוקר טוב לטבריה, כ-5000 איש בחרו רון קובי ועל כך מגיע להם תודות. כ-6000 איש פחדו לצאת להצביע מפחד קללות והם כרגע התפכחו על מר גורלם. הדבר תם ולא נשלם, סבלנות אני פה".

בבוקר שאחרי ההפסד הצורב אמר קובי בריאיון רדיו: "העיר הזו עברה אתמול טראומה, עשו עליה השתלטות עוינת. יש פה אדמות שהולכים לבנות לחרדים בתי ספר - אנשים יברחו מפה".

בפתח דבריו אמר קובי: "הביאו לפה רבנים ששמו קמעות על דלתות. אנשים לא יצאו מהבית, רשימה של רב שלא מתמודד, אבל זה על שמו. עושים טקסים. אביב יצחק (שהגיע למקום השני בעיר)  לא ניצח אותי, הוא הגיע דרך בועז יוסף והוא פרוקסי של נבעה. אביב יצחק לא כיוון שמישהו יתחבר אליו, הייתי פונה אליו אבל כשאנחנו רואים מי האנשים שמריצים אותו אלה האנשים שכל הזמן קיללו אותנו ורצו להדיח אותנו".

הייתי מאוד אופטימי", הודה קובי ביום רביעי בשיחה עם ניב רסקין ב"ערוץ 12", "התקלה הגדולה ביותר הייתה שאנשים לא יצאו להצביע, בפער גדול ביחס למה שקרה בארץ. הבוקר היה חזק מאוד, כנראה בגלל קולות החרדים. בערב טבריה הייתה ריקה, וזה קרה בגלל שעשו פה המון הפחדות עם קמעות, מכתבים ורבנים. אנשים לא יצאו החוצה".

ראש העיר טבריה הבא הוא יוסי נבעה, שנתמך על ידי רוב המפלגות החרדיות והמסורתיות בעיר כולל 'הליכוד' בראשות ראש העיר לשעבר יוסי בן דוד.

נבעה הפתיע עם נתון מרשים של ניצחון בסיבוב הראשון עם 51.8% מהקולות, כאשר ראש העיר המודח רון קובי נחל תבוסה וקיבל פחות מחצי - 22.9%. המועמד יצחק אביב השיג יותר ממנו - 24% מהקולות.

 
רון קובי טבריה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד