י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
ביהמ"ש פסק

"תוצאות הרסניות": זה העונש שנגזר על בעל החברה

בית משפט גזר על בעל חברה לעבודות בניה שנה ו-10 חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע בעבירות של ניכוי תשומות באמצעות חשבוניות פיקטיביות וניכוי ללא תיעוד: "תוצאות הרסניות על המשק והכלכלה, וחומרתן אף נובעת בשל הקושי הרב בחשיפתן"

אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

בית משפט השלום בפתח תקווה גזר על, בעל חברה לעבודות בניה, שנה ו-10 חודשי מאסר בפועל. הנאשם הורשע בעבירות של ניכוי תשומות באמצעות חשבוניות פיקטיביות וניכוי ללא תיעוד, בסכום מס כולל של2,704,481 ש"ח וכן עבירה של הכנת פנקסי חשבונות כוזבים.

הנאשם הורשע בקיזוז מסמכים הנחזים לחשבוניות מס, וזאת מבלי שבוצעו העסקאות המתוארות במסמכים אלו. בעזרת קיזוז החשבוניות הפיקטיביות, הנאשם התחמק מתשלום מס בשווי של 969,493 ש"ח. בנוסף, ניכה הנאשם במספר דוחות תקופתיים מס תשומות בסך 1,734,988 ש"ח, וזאת מבלי שיש לגביהם מסמכים. בשלב הטיעונים לעונש טענה נציגת המדינה שיש להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל, הן בעקבות העובדה שנאשם לא השיב לקופת המדינה את הכסף שנגרע ממנה כתוצאה מפעולותיו, והן בעקבות הפגיעה בערכים חברתיים.

לדבריה: "הערכים החברתיים שנפגעו במעשיו של הנאשם – הקופה הציבורית; הבטחת קיומה של מערכת גביית מיסים תקינה המושתת על דיווחים מסודרים למנהל מע"מ; הבטחת האמון בין הציבור לשלטון ושוויון בנטל תשלום המס… לעבריינות מס תוצאות הרסניות על המשק והכלכלה, וחומרתן אף נובעת בשל הקושי הרב בחשיפתן".

השופט ארז מלמד ציין בגזר הדין כי "במעשיו פגע הנאשם בערכים של שוויון בנשיאת נטל המס, בפעילות רשויות המס וכן בקופה הציבורית ובכך במשק ובכלכלת המדינה. בשל חומרתן של עבירות המס והקושי שבחשיפתן, נקבע כי העונש ההולם אותן הוא מאסר בפועל של ממש... מעשיו של הנאשם בוצעו בשיטתיות ותוך תחכום, על פני תקופה ממושכת". רשות המסים יוצגה בתיק ע"י עוה"ד נטלי קצביאן מהיחידה המשפטית במחוז מרכז, בתיק שנערך על ידי מחלקת חקירות במע"מ באר שבע.

חברה מאסר עבירות מס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד