ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024
דוגמן של ערכים

"הגעתי למצב בו הבנתי שהשומן פוגע בכל המשפחה"

"מעבר לרצון שלך להיראות טוב ולנהל אורח חיים בריא, היו לנו כבר 3 ילדים ובמידה מסוימת מדובר גם בחינוך הדור הבא" • הזוג שירד במשקל באופן מעורר השתאות בשיחה חשובה וגלוית לב

"הגעתי למצב בו הבנתי שהשומן פוגע בכל המשפחה"
ירידה במשקל צילום: שאטרסטוק

תשאלו כמעט כל אדם  דתי וחרדי בעל משקל יתר מהו הקושי הגדול ביותר בדרך לירידה במשקל, הוא יענה לכם - תקופת החגים.

מי שחווה את הקושי הזה על בשרו מדי שנה, הם הזוג חיים וריקי (שמות בדויים) שמדי חג התאכזבו לגלות כיצד כל פרויקט הדיאטות שהחלו נגנז בתוך ימים ספורים ואיך החגורה מתחילה ללחוץ על הבטן, בדרך לניקוב חור נוסף במורד רצועת העור.

לירידה במשקל ללא מאמץ לחצו כאן>>>

"אני חושבת שכל חג היינו מעלים בין 2-3 קילו" משתפת ריקי בשיחה משותפת עם בעלה. "בעלי מכין מאכלים משובחים שקשה לקחת מהם ביס אחד בלבד…". "מודה באשמה", מגיב חיים מיידית בחיוך.

מדי תקופה ניסו השניים תוכניות דיאטה למיניהן, אולם פעם זה היה החריימה והשניצלים הטריים שהביסו אותם ופעם אחרת דווקא עוגת שוקולד נוטפת. "קשה לנהל דיאטה שדוגלת בנזירות ממאכלים. במיוחד שמגיעים אירועים, מסיבות וחגים, אז זה נעשה ממש משימה בלתי אפשרית".

העבודה הזוגית אינה מקלה על הירידה במשקל?

"זה פועל לשני הכיוונים", משיב חיים. "זה אמנם מדרבן לעבוד בצורה משותפת, אך כשיש נפילה של אחד הצדדים, גם הצד השני נופל ואז גם שניכם עולים במשקל בצורה משותפת, כפי שקורה אצל זוגות רבים. וזה כמובן גם כואב ומאכזב יותר שזאת נפילה כפולה".

"אני חושבת גם שבעבודה זוגית, אתה מקבל כל הזמן אישור מבן הזוג.. 'מה, לא ניתן ביס אחד לעוגה?' 'לא נוסיף עוד קצת שמן לתפוחי אדמה?' וכל הזמן אתם מגיעים להסכמות משותפות על עוד חריגה ועוד חריגה, עד שהכל קורס", מספקת ריקי תובנה משלה.

לפני שנתיים, הגיעו בני הזוג גרין למצב של קושי בהתנהלות בעקבות השומן. כל פעולה קטנה ופשוטה הייתה כרוכה במאמץ רב   וכשאין הורה אחד בתפקוד מלא, נוצר קושי עצום בהתנהלות המשפחתית התקינה. בנקודה הזאת הבינו כי עליהם לקחת ברצינות יתירה את משימת הירידה במשקל. "זה היה בתחילת חודש אדר והבנו שתקופת חגים נוספת, עם עליית משקל נוספת כבר לא תבוא בחשבון", משתף חיים. "פורים ופסח זאת תקופה ארוכה ונורא מתעתעת. כי גם אם הצלחת לשרוד איכשהו את הפורים, נוחתת עליך לפתע המהלומה של פסח וממנה כבר קשה לקום…"

לירידה במשקל ללא מאמץ לחצו כאן>>>
 

והיה בזה גם אספקט חינוכי חשוב, כפי שמציינת ריקי. "מעבר לרצון שלך להיראות טוב ולנהל אורח חיים בריא, היו לנו כבר 3 ילדים ובמידה מסוימת מדובר גם בחינוך הדור הבא. זה חינוך גם לתזונה בריאה וגם לאיפוק ודחיית סיפוקים. זה ממש לא הולך כששני ההורים שמנים ובקושי מצליחים לתפקד".

לאחר בירור ובחינת מספר אפשרויות נרשמו הזוג לתכנית הירידה במשקל הפופולרית במגזר החרדי והדתי 'עוגנים' מבית 'סלימפיט', המעניקה ליווי אישי וצמוד על ידי איציק וציפי שנברגר שירדו בעצמם לפני 10 שנים 43 ק"ג ביחד וחיים עם התוצאות כל כך הרבה שנים  ועזרו לאלפי אנשים לרדת במשקל אחת ולתמיד.

 

  "הגענו למסקנה שהצרכים של כל אחד מאיתנו שונים. אמנם האינסטינקט הראשוני הוא לפעול באופן זוגי, אבל הבנו כי לכל אחד מאיתנו הרגלים שונים וקשיים שונים. לכן השיטה הזאת דיברה אלינו, דווקא בזה שהיא הפרידה כוחות בינינו והבינה  את אורח החיים  ואת הצרכים המדויקים שלנו."

 

איציק ליווה את חיים וציפי את ריקי ושניהם החלו בתהליך שלדבריהם הוכיח את עצמו באופן מיידי. "לי לקח קצת יותר זמן להיכנס ל'זון', אבל כבר תוך שבועיים ראיתי איך המספרים על המשקל מתחילים לרדת", מעיד חיים ,וזה  מבלי להרגיש רעב כלל.

"אני מצאתי חיבור מדהים עם ציפי", מספרת ריקי. "היא לא אילצה אותי לוותר על המאכלים של חיים, שזאת כבר הייתה נקודת התחלה מצוינת… היא הוכיחה לי כי ניתן לרדת במשקל ללא מאמץ וללא ויתור על מאכלים שתמיד אהבתי".

מה שהיה שונה מאוד מכל הדיאטות שעשינו בעבר,זה שההתמקדות היתה דווקא במה כן לאכול ,ולא  במה לא לאכול.

החשקים למתוקים ונשנושים פחתו בצורה דרסטית והתחושה היתה של שחרור.

חיים מוסיף עוד בהקשר הזה. "זו הסיבה בגללה הצלחנו לשרוד את תקופת הפסח ואף לרדת בה במשקל בצורה לא מבוטלת, כיוון שלא ניזרו אותנו מדברים שתמיד אהבנו ונהגנו לאכול ויש לזה משקל חשוב, תרתי משמע"...

אחר שצלחו את משוכת החגים, המשיכו הזוג גרין בתהליך הירידה במשקל והצליחו כך להשיל ממשקלם למעלה מ-15 ק"ג כל אחד! "הליווי האישי  והאכפתיות מעניק לך גמישות רבה בתהליך והוא ממש הוכיח את עצמו "אומרים שניהם.

"אנו ממליצים לכל מי שניסה דיאטות רבות ללא הצלחה, שיצטרף למסלול של  שיטת העוגנים. זה קל הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

"לנו זה שינה את החיים ב"ה".

לירידה במשקל ללא מאמץ לחצו כאן>>>
 

סלימפיט דיאטה ירידה במשקל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד