י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
במסגרת ההסכמות

חברת דיפלומט מסתבכת: תאלץ לשלם מיליונים לאוצר המדינה

הממונה על התחרות שוקלת להטיל עיצומים כספיים על דיפלומט בשל הפרות של חוק המזון | במסגרת ההסכמות אליהן הגיעה הממונה עם דיפלומט, היא תשלם למעלה מ-9 מיליון שקלים

חברת דיפלומט מסתבכת: תאלץ לשלם מיליונים לאוצר המדינה
אילוסטרציה צילום: pixabay

הממונה על התחרות פרסמה היום, (ראשון) להערות הציבור הודעה מוסכמת על כוונות חיוב. במסגרת ההסכמות אליהן הגיעה הממונה עם דיפלומט מפיצים (1968) בע"מ, היא תשלם למעלה מ-9 מיליון שקלים לאוצר המדינה, בגין הפרות סעיפים בחוק קידום התחרות בענף המזון, העוסקים בהתערבות בשטחי תצוגה אצל קמעונאים, ובהעברות תשלומים לקמעונאים, שלא כהנחות למוצרים אותם היא מוכרת להם.

בראשית שנת 2022 פתחה הממונה על התחרות בבדיקה רוחבית של כלל ההסכמות הקיימות בין ספקי המזון הגדולים לקמעונאי המזון הגדולים (כפי שמוגדרים ברשימות המפורסמות על-ידי הממונה ). הבדיקה התמקדה בהתנהגות הספקים ובחנה את היחסים המסחריים שבין כל אחד מהספקים הגדולים לבין כל אחד מהקמעונאים הגדולים ואת עמידתם בהוראות חוק המזון. לבסוף, הגיעה הממונה להסכמות לפני כשנה עם מרבית הספקים הגדולים שעלה חשש כי הפרו את חוק המזון, ובמסגרתן ספקי המזון שילמו במצטבר מעל 23 מיליון ש"ח לאוצר המדינה. 

כמו כן לאחרונה פורסמו לעיון הציבור הסכמות עם חברת סנו על תשלום עיצום כספי של למעלה מ-16 מיליון ש"ח, והסכמות עם חברת נטו על תשלום עיצום כספי של למעלה מ-18 מיליון ש"ח. כעת מפורסמת ההסכמה עם דיפלומט לעיון הציבור.

ברשות התחרות הסבירו כי "העיצומים המוסכמים אליהם הגיעה הממונה עם דיפלומט, בדומה לעיצומים המוסכמים אליהם הגיעה הממונה בעבר עם ספקים גדולים, מאפשרים אכיפה מהירה ויעילה של הוראות חוק המזון, ומגבירים את ההרתעה בענף המזון מפני הפרתן".

נכון להיום הסך הכולל של העיצומים שהוטלו ואלה אשר עומדים לעיון הציבור טרם הטלתם עומד על כ-66 מיליון ש"ח.

קנס מזון דיפלומט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד